У Вінниці в цьому році вже відремонтували дахи у 17 житлових будинках

Днями завершився капітальний ремонт покрівель житлових будинків за адресами вул. М. Оводова, 77, вул. Понєдєліна, 23 та вул. Брацлавська, 20.  Мешканці яких скористалися можливостями муніципальних програм. Йдеться про програму підтримки ОСББ, коли при створенні об’єднання співвласників будинку у висотці коштом міського бюджету робиться капітальний ремонт одного з конструктивних елементів на вибір жителів. А також програмою співфінансування при виконанні ремонтних робіт в будинках житлового фонду. 

Ремонт багатоповерхівок житлового фонду у Вінниці за програмою співфінансування виконується щороку. Умови участі незмінні: 70% витрат покриває міський бюджет, решту коштів докладають мешканці. У багатоквартирних будинках виконують роботи на вибір мешканців. Останнім часом найпопулярнішим є ремонт покрівель. 

У Вінниці в цьому році вже відремонтували дахи у 17 житлових будинках

«Співфінансування – не єдиний інструмент, через який можна провести ремонті роботи у своєму будинку. У багатоповерхівках, де створюється ОСББ, є можливість отримати фінансування на ремонт одного конструктивного елементу за кошти міського бюджету. А якщо будинок зведений до 1970 року, і у ньому створено ОСББ з 1 січня 2019 року, то за кошти громади ремонтується два конструктивні елементи, але не упродовж одного року», - розповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман

Мешканці будинку по вул. М. Оводова, 77, де створено ОСББ, подали заявку на безкоштовний ремонт одного конструктивного елементу і цьогоріч отримали новий дах за рахунок бюджету громади. Голова ОСББ Василій Горбенко розповів, що минулого року вони підписали Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння в сфері  управління багатоквартирним будинком між ОСББ та департаментом житлового господарства. 

У Вінниці в цьому році вже відремонтували дахи у 17 житлових будинках

«Ми провели збори мешканців, на яких прийняли рішення, що першочергово нам потрібно відремонтувати дах. Він у нас вже був в дуже поганому стані – протікав, гнилі балки. Роботи мали розпочати до початку епідемії коронавірусу, але то погодні умови заважали, а то вже впровадили карантин. Ми думали, що наш ремонт взагалі не відбудеться. Але наприкінці квітні до нас прийшла ремонтна бригада і розпочала проводити роботи. Ми вдячні і департаменту житлового господарства, і міській раді, і ремонтній бригаді, яка дуже швидко і якісно нам все відремонтувала», - каже голова ОСББ Василій Горбенко

Незважаючи на те, що епідемія коронавірусу внесла корективи у попередні плани по капітальному ремонту та реконструкції на 2020 рік, роботи у місті продовжуються. Разом з тим, видатки в цілому по цьому напрямку скоротяться на 30%.

Довідка:

Станом на 22.06.2020 р. у 721 будинку функціонує 674 ОСББ. Переглядів: 2398
Поширень: 0