Вінничани, які беруть патронат над дітьми у складних життєвих обставинах, отримують щомісячні фінансові виплати

Вінницьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжується впровадження послуги патронат над дитиною. Це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

Сімейний патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім'ї, яка передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатних вихователів; комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; за неможливості повернення дитини у свою сім'ю – пошук для неї нової люблячої родини. 

«На жаль, цього року у нас не було взято патронат над жодною дитиною.  А цього потребують діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них. Тому ми запрошуємо вінничан долучатися до цієї форми виховання. Деякі вінницькі діти дуже цього потребують», – зазначила директорка Міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.

Сім'я патронатних вихователів може надати дитині в екстреному режимі «дах над головою», тимчасово прихистити до повернення у біологічну сім'ю або до усиновлення. Також дорослі можуть оцінити стан і розвиток дитини, допомогти в її реабілітації після насилля, жорстокого поводження, педагогічної занедбаності. Також в патронатну родину можуть брати дитину-інваліда для зміни вражень та перепочинку його батьків. 

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату. Такі люди отримують зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Наразі це понад 10 000 грн.

Хто може стати патронатним вихователем:

  • Громадяни України віком до 60 років для жінок і до 65 років для чоловіків. Громадяни обов’язково мають мати «помічника», який допомагатиме у догляді, вихованні і розвитку дитини/дітей, і який спільно з патронатним вихователем проходить навчання та збирає всі документи. Різниця між патронатним вихователем та помічником, полягає у тому, що помічник не отримує плати за свою працю, та трудового стажу.
  • Мають позитивний досвід виховання дітей.
  • Мають житло (власне, орендоване чи на праві користування).
  • Не мають судимостей.
  • Стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей.
  • Виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднується з іншою трудовою діяльністю (помічника не стосується)
  • Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідних для кандидатів у патронатні вихователі.
  • Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації, за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.  

Більш детальна інформація у спеціалістів Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: (0432) 67-04-60.Переглядів: 5256
Поширень: 0