Олександр Шиш: По наших розрахунках Вінниця у жовтій зоні та наближається до помаранчевої

Протягом минулого тижня Вінниця перетнула два з чотирьох показників, які впливають на рівень карантинних заходів. Завантаженість ліжок у закладах для хворих на COVID-19 у місті складає 64% при показнику, який має бути менше 50%. Відсоток позитивних результатів  тестування у Вінниці 20,2% при цільовому показнику менше 11%. Про це сьогодні розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

На минулих вихідних Україна поставила черговий антирекорд – 1489 випадків інфікування. Вчора зареєстровано майже 1200 випадків. Тобто коронавірус в Україні продовжує стрімко розповсюджуватись. 

«По інтерактивній мапі вийшла незрозуміла ситуація. Станом на 7 серпня вся Вінницька область перейшла в «зелену зону» за рівнем епідемічної небезпеки поширення  COVID-19 . На брифінгу Міністр охорони здоров’я сказав, що ці дані не відповідають дійсності, а оприлюднена інформація братись до уваги не буде. Сьогодні до кінця дня Міністерство охорони здоров’я внесе зміни в інтерактивну мапу. Якщо аналізувати реальний стан захворюваності у Вінниці, то по наших розрахунках ми знаходимось у «жовтій зоні» та наближаємось до «помаранчевої», – каже Олександр Шиш.

Олександр Шиш: По наших розрахунках Вінниця знаходиться у жовтій зоні та наближається до помаранчевої

У Вінниці станом на 9 серпня з початку епідемії лабораторно підтверджено 1516 випадків інфікування коронавірусом. 1241 людина  одужала, а це майже 82%. 243 пацієнти продовжують хворіти, майже 80% з них лікуються амбулаторно. 51 людина з підтвердженим COVID-19 лікується стаціонарно. 

«Ми використовуємо і Калинівську лікарню, і Хмільницьку лікарню, а на вихідних возили пацієнтів вже у Козятин. Сьогодні ситуація напружена у зв’язку з тим, що і Вінницька районна лікарня і Вінницька міська клінічна лікарня №1 завантажені.  І більшість із пацієнтів не стільки мають середній ступень важкості, а потребують інтенсивного лікування в реанімації. На вчорашній вечір в реанімації перебували 12 осіб», – розповів Олександр Шиш.

Олександр Шиш: По наших розрахунках Вінниця знаходиться у жовтій зоні та наближається до помаранчевої

Наразі від наслідків коронавірусної інфекції з початку епідемії померло 32 вінничанина, це 2,1% від загальної кількості захворілих. По Україні цей показник становить 2,3%. Відсоток тих, хто одужав, у Вінниці складає майже 82% пацієнтів. По Україні цей показник становить 54%. «Наш алгоритм роботи незмінний: проводимо тестування, вчасно виявляємо пацієнта, ізолюємо і лікуємо. За рахунок цього кількість активно хворих вінничан залишається в межах 230-240 людей. Цей показник – стабільний, – каже Олександр Шиш. – АЛЕ: щоб ми не увійшли в «червону зону» карантинних обмежень, я прошу всіх вінничан дотримуватись соціальної дистанції, дезінфікувати руки та одягати маски. Лише від нас усіх та нашої спільної відповідальності залежить динаміка поширення коронавірусу в місті».


Переглядів: 1385
Поширень: 1