Як працює багаторівнева система контролю якості в «АТБ»

Сьогодні вибір продуктів дійсно величезний: у продажу є все – від свіжих вітчизняних овочів нового врожаю до рідкісних заморських делікатесів. Головними критеріями вибору продуктів для багатьох жителів Вінниці є якість і безпека.

Щоб будь-якої пори року забезпечувати майже чотири мільйони постійних клієнтів свіжими та здоровими продуктами, компанія «АТБ-Маркет» за європейським зразком створила складну багаторівневу систему аудиту якості. Нам варто розібратися, як вона працює. Завдяки їй на прилавки 1154 супермаркетів лідера вітчизняного ритейлу в 24 областях України, включаючи й Вінницьку, потрапляють  якісні продукти: без небезпечних добавок, токсичних барвників і шкідливих консервантів.

Як працює багаторівнева система контролю якості в «АТБ»

Для початку зазначимо, що супермаркети найбільшої української торговельної мережі ще з 2017 року проходять сертифікацію на відповідність загальновизнаному міжнародному стандарту ISO 22000:2005. У багатьох розвинених країнах світу наявність такого документа вважають знаком якості та гарантією безпеки продуктів харчування. Основою даного стандарту є принципи НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points – аналіз ризиків і критичні точки контролю). Ця система дозволяє відслідковувати весь шлях того чи іншого продукту: від доставки якісної сировини, дотримання технологій під час виробництва, суворого виконання умов зберігання та транспортування і до того моменту, коли клієнт купує цю продукцію в магазині.

Як працює багаторівнева система контролю якості в «АТБ»

На початок поточного року були сертифіковані вже більше п'ятисот супермаркетів найбільшої національної торговельної мережі.

Ця система складна, вимагає величезних зусиль і ресурсів. Однак саме вона дозволяє заздалегідь прогнозувати, враховувати, оцінювати, попереджати та фактично зводити до нуля будь-які ймовірні ризики для продукту.

Як працює багаторівнева система контролю якості в «АТБ»

З літа 2020 року супермаркети «АТБ» проходять так званий ресертифікаційний аудит системи менеджменту безпеки харчової продукції. Проводить його міжнародний орган із сертифікації – «Quality Austria». Перевіряють відповідність нової версії міжнародного стандарту ISO 22000:2018. Повторно такі документи  вже одержали 502 магазини «АТБ». Ще 130 дискаунтерів цю сувору перевірку пройдуть уперше. Таким чином, до кінця поточного року буде сертифіковано за міжнародним стандартом ISO 22000:2018 більше половини магазинів цієї мережі.

Асортимент магазинів «АТБ», у тому числі й тих, що працюють у Вінниці, сьогодні становить більш як 3,5 тис. найменувань товарів. Якщо той чи інший продукт представлений у мережі «АТБ» – багаторічного лідера вітчизняної галузі ритейлу – це можна вважати підтвердженням його гарантованої якості, безпеки та відповідності міжнародним стандартам.

Водночас за якістю та безпекою тисяч найменувань продуктів харчування та товарів першої необхідності в «АТБ» ретельно стежить власний відділ контролю. Перевірки проводять регулярно (щомісячні, квартальні, піврічні, річні).

Приміром, раз на місяць в особливому порядку з полиць магазинів даної торговельної мережі відбирають більше тисячі найменувань різних товарів і відправляють їх на експертизу. У лабораторіях експерти аналізують хімічні, фізичні, органолептичні показники продукту. Перевіряють практично всі характеристики – від наявності заборонених харчових добавок до смакових якостей.

Як працює багаторівнева система контролю якості в «АТБ»

У результаті до реалізації в дискаунтерах торговельної мережі «АТБ» допускають тільки перевірені та безпечні продукти.

Щоб запропонувати клієнтам, яких в «АТБ» прийнято вважати партнерами по бізнесу, лише безпечну та якісну продукцію, лідер ритейлу пішов на безпрецедентний крок – залучив до процесу перевірки експертний потенціал мільйонів своїх покупців. У всіх супермаркетах мережі діє програма «Гарантія свіжості». За її умовами клієту, що купив або навіть просто знайшов на прилавку прострочений товар, компенсують його вартість у трикратному розмірі.

Такий сучасний підхід дозволяє бути впевненим у свіжості та безпеці будь-якого продукту в магазинах «АТБ», у тому числі й у нашій Вінниці.


Переглядів: 3275
Поширень: 0