У Вінниці спільно з Фондом ООН реалізовуватимуть проєкт «Щастя в чотири руки»

Вінниця стала одним із трьох міст України, де реалізовуватиметься проєкту «Щастя в чотири руки». Це соціальний проєкт, мета якого привернути увагу до проблеми нерівномірного розподілу обов’язків у родині.  Також його реалізовуватимуть у Києві та Одесі. Сьогодні заступниця міського голови Галина Якубович зустрілася із представниками Фонду ООН у галузі народонаселення. Обговорювали умови реалізації Програми. 

З липня цього року Фонд ООН у галузі народонаселення розпочав впровадження Програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно-зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно з структурою ООН Жінки.

Програма спрямована на зміцнення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків шляхом зміни стереотипних уявлень про роль кожного з подружжя в сім'ї та суспільстві, а також зусиль по викоріненню гендерно зумовленого насильства. Програма має реалізовуватися до 28 лютого 2023 року. 

Зважаючи на успішну співпрацю Вінницької міської ради з Фондом ООН у галузі народонасення, а також здобутки Вінницької місцевої влади у сфері рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків, Вінниця розглядається в якості муніципалітету для впровадження Програми.

«Хочу подякувати від імені міського голови Сергія Моргунова та усіх моїх колег, що ви обрали саме Вінницю для реалізації цього проєкту. Наше місто завжди готове до реалізації нових проєктів, ми готові навчатися та реалізовувати важливі проєкти для міста та вінничан. Хочу відзначити, що це важлива і необхідна робота», - сказала заступниця міського голови Галина Якубович

 У Вінниці спільно з Фондом ООН реалізовуватимуть проєкт «Щастя в чотири руки»

Загалом проєкт «Щастя в чотири руки» охоплює такі компоненти:

На національному рівні:

  • проведення інформаційно-адвокаційної кампанії щодо рівноправного залучення чоловіків на рівні з жінками до піклування та догляду за дітьми, виконання домашньої роботи, а також використання чоловіками «декретної відпуски» по догляду за дитиною, включаючи адвокаційну роботу на законодавчому рівні;
  • оцінка національної системи з міжвідомчої координації, перенаправлення та надання консультацій для чоловіків-кривдників, включаючи різні програми та заходи з попередження домашнього насилля; 
  • перегляд та доповнення тренінгового контенту для кривдників за результатами оцінки.

На муніципальному рівні:

  • Інтеграція громадських ініціатив з відповідального батьківства до місцевих програм з гендерної рівності та сімейної політики, за сприяння місцевої адміністрації залучення місцевих громадських організацій до створення тато-клубів, спрямованих на подолання традиційних тендерних стереотипів, а також навчання татів навичкам піклування за дитиною, дитячій психології, ненасильницькій поведінці тощо.
  • Залучення роботодавців до підписання декларації задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству, включаючи заохочення до надавання «декретної відпустки» чоловікам.
  • Навчання соціальних працівників та інших спеціалістів з проведення програм для кривдників для чоловіків-кривдників. 


Переглядів: 1825
Поширень: 0