З початку року у Вінниці усиновили вісім дітей

До Дня усиновителя, заступниця міського голови Галина Якубович та представники служби у справах дітей, зустрілась з сім'ями, які усиновили дітей та проживають на території Вінницької міської ОТГ. Вони з захопленням розповідали про те, як змінилось їхнє життя в позитивний бік після того, як у їхніх родинах з'явились доньки та сини. Мами і тата ділились досягненнями своїх дітей, розповідали про те, як люблять спільно проводити час. Від міської ради ці сім'ї отримали матеріальну підтримку.

Також до Дня усиновителя служба у справах дітей Вінницької міської ради взяла участь у челенджі «Народжений вдруге…» та підготувала відеоролик «Світ очима сироти…». Ці відео спрямовані на привернення уваги до сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах та очікують на усиновлення.

З початку року у Вінниці усиновили вісім дітей

Нагадаємо, що громадянам, які  бажають усиновити чи взяти на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, працівники служби у справах дітей Вінницької міської ради постійно надають консультації та всебічну допомогу в підготовці необхідних документів.

Записатися на прийом з даних питань до працівників служби у справах дітей Вінницької міської ради мешканці Вінницької міської об'єднаної територіальної громади можна за телефоном 65-50-50,  отримати консультації спеціалістів з питань усиновлення, опіки, піклування, прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу – за телефоном 67-14-24.

На офіційному сайті Вінницької міської ради на сторінці служби у справах дітей у розділі «Дитина шукає родину» розміщені світлини дітей, які потребують влаштування до сімейних форм виховання.

Вінничани та мешканці інших регіонів мають можливість ознайомитись з короткою інформацією про дітей, отримати додаткову інформацію про хлопчиків та дівчаток  від працівників служби при безпосередньому зверненні.

З початку року у Вінниці усиновили вісім дітей

На обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває 49 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2020 року усиновлено 8 дітей, нещодавно ще прийнято рішення суду про її усиновлення ще однієї дитини щойно, але воно не набуло законної сили. Ще 2 дітей скоро матимуть своїх батьків за рішеннями суду.

Зазвичай, шлях усиновлення є довгим і складним, як для дитини, так і для майбутніх батьків. Пропонуємо кілька основних порад, які допоможуть легше впоратися із усиновленням.

 1. Якщо ви вирішили усиновити дитину, передовсім поговоріть про це з родиною. Підтримка близьких людей – хороший початок. Тоді зверніться до фахівців. Перш за все, це служба у справах дітей відповідно до місця вашого проживання.

2. Багато хто вважає, що важким етапом є паперова тяганина. Але насправді усе не так страшно, як здається. Служба у справах дітей дасть повну інформацію про обов'язкові документи, а за законом усі медичні огляди, отримання свідоцтва про народження та оформлення інших документів повинні здійснюватися безкоштовно. Тож не має потреби звертатися до приватних нотаріальних компаній та витрачати зайві кошти.

 3. Що стосується житлової площі, для усиновлення дитини не обов'язково потрібна квартира площею у сотні квадратних метрів. Якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі чи у гуртожитку, але там дотримані усі санітарно-гігієнічні норми і є можливість відвести місце дитині для навчання та відпочинку – вам не мають права відмовити.

4. У заяві вказуйте варіативний вік дитини, наприклад 6-9 років. Це варто робити на той випадок, якщо дитина, яку ви захочете усиновити, виявиться не того віку, який ви вказали у заяві. Так не доведеться переоформляти документи й знову ставати на облік.

5. Жінкам або чоловікам, які усиновили дитину, надають право на відпусткуякщо дитині до 3 років – відпустка може становити три роки; для старшої дитини - 56 календарних днів. Цей час дасть можливість адаптуватися і дитині, і батькам.Переглядів: 4483
Поширень: 2