Сергій Моргунов повідомив, що у Вінниці незабаром запрацює нова муніципальна ПЛР- лабораторія

​На четвертому поверсі будівлі КП «Міський лікувально-діагностичний центр» завершується ремонт для муніципальної ПЛР-лабораторії. Усе обладнання наразі придбане. Необхідність створення такої лабораторії виникла у зв’язку з пандемією COVID-19.  Як тривають роботи з облаштування лабораторії ПЛР-діагностики проінспектував сьогодні міський голова Сергій Моргунов. 

В місті в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» створюють найсучаснішу муніципальну ПЛР-лабораторію, яка буде працювати в першу чергу для вінничан. На її облаштування виділили понад 4 млн грн. Ці кошти спрямовані на реконструкцію самого приміщення та на сучасне обладнання, в тому числі й на ампліфікатор. 

Сергій Моргунов повідомив, що у Вінниці незабаром запрацює нова муніципальна ПЛР- лабораторія

«Ми плануємо на початковому етапі проводити близько 200 досліджень за чотири години. За день, якщо ми працюватимемо у дві зміни, то зможемо проводити 600 досліджень. Думаю, надалі будемо нарощувати темпи проведення досліджень», – розповів головний лікар КП «Міський лікувально-діагностичний центр» Дмитро Фостаковський.

Наразі уже підготовлено персонал для роботи з новим обладнанням. Також готове  приміщення на першому поверсі з окремим входом для пацієнтів, які приходитимуть здати аналіз. Після завершення ремонту приміщення самої лабораторії персоналу необхідно буде попрацювати не менш як тиждень в режимі пуско-налагоджування  обладнання. Тож, орієнтовний термін початку роботи ПЛР-лабораторії планується на кінець жовтня.   

Сергій Моргунов повідомив, що у Вінниці незабаром запрацює нова муніципальна ПЛР- лабораторія

«На сьогодні створення такої муніципальної лабораторії дуже актуальне питання, адже обласна лабораторія, яка сьогодні виконує ПЛР-тестування на виявлення коронавірусу, має надзвичайно велике навантаження. Тому результати аналізів деколи доводиться чекати кілька днів. А для нас важлива оперативна діагностика –  чим більше ми будемо робити тестів і виявляти на початковому етапі хворих на COVID-19, тим краще нам буде вдаватись стримувати поширення захворюваності. Також тут зможуть робити аналізи та виявляти інші вірусні захворювання, в тому числі гепатити А, В, С», - зазначив міський голова Сергій Моргунов

Варто зазначити що з самого початку епідемії на Вінниччині роблять найбільшу кількість тестів після Києва. Переглядів: 2474
Поширень: 1