До Вінниці повернувся "Пакунок малюка"

У департаменті соціальної політики Вінницької міської ради повідомили, що наприкінці січня пологові будинки Вінниці отримали 433 «Пакунки малюка». З яких 270 направили до Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова, 150 – отримав міський клінічний пологовий будинок №2 та 13 передано до департаменту соціальної політики Вінницької міськради. 

Згідно з законом, «Пакунок малюка» – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

Передбачено, що вартість «бейбі-боксів» становить не менше трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років. До розміру допомоги при народженні дитини вона не зараховується.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів своєю постановою передбачив зміни до порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «Пакунок малюка» та грошовою компенсацією. На сьогодні це понад 5000 грн.
рошова компенсація призначається в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність «Пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення. Грошова компенсація призначається, якщо звернення щодо неї надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Для отримання зазначеної виплати отримувач звертається до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у Прозорий офіс. 

В період продовження карантинних заходів прийом документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису.

Для отримання талону попереднього запису необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) – Прозорий офіс на Вишеньці (пр. Космонавтів, 30), телефон для довідок 59-90-45, 50-83-88 або управління соціального захисту населення (Лівобережне) на Замості (вул. Замостянська,7), телефон для довідок 50-86-77, 50-86-70.

Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «Пакунок малюка» було запроваджено у 2018 році Урядом Володимира Гройсмана. Переглядів: 1736
Поширень: 0