Високоякісну лісопродукцію збували закордон: на Вінниччині поліція викрила злочинну групу, яка розкрадала лісопродукцію 

Відділ комунікації поліції Вінницької області повідомляє, що 13 квітня слідчі-детективи ГУНП у Вінницькій області спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за силової підтримки бійців КОРДу  провели на території Вінницької та Волинської областей спецоперацію. 

Під час спецоперації  задокументували злочинну діяльність стійкої групи з ознаками організованості, яка складалася із службових осіб лісових господарств Вінницької області,  суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб-підприємців.  

Відомо, що процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні здійснює прокуратура Вінницької області.  

“До складу організованої групи входило сім осіб, які вчиняли розкрадання деревини особливо цінних порід. Слідством задокументовані факти незаконної вирубки  лісу на території Вінниччини. У подальшому високоякісну лісопродукцію за підробленими документами із заниженим класом деревини  збували на деревообробне підприємство на території Волинської області у готівковій та безготівковій формі.  Встановлено, що члени групи впродовж тривалого часу збували незаконно заготовлену деревину, в тому числі за кордон”, - розповідає начальник ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко. 

Слідчими-детективами проведено  11 санкціонованих обшуків на території Вінницької та 2 обшуки на території Волинської областей. 

Слідчі вилучили: 

  • грошові кошти в сумі понад 65 тисяч доларів США, більше 122 тисячі гривень, 130 євро, 200 польських злотих; 
  • ноутбуки, мобільні телефони, товаро-транспортні накладні з поколодним обліком деревини та  на перевезення деревини, чорнові записи щодо обліку лісопродукції та її списання; 
  • печатки суб’єктів господарювання,  носії інформації з персональних комп’ютерів зловмисників.   

Окрім того вилучено 285 колод кругляка дуба, 26 колод кругляка сосни, рахунки фактури, договори купівлі-продажу деревини, банківські картки, 3 вантажні автомобілі для перевезення лісопродукції та 2 легкові автомобілі.  

Дії зловмисників кваліфіковані за ч.3 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 

Також, у діях зазначених осіб вбачаються ознаки злочинів, передбачених  ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) та 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Розслідування триває.  

За вчинення таких злочинів фігурантам провадження загрожує до 8 років ув'язнення.   Переглядів: 2003
Поширень: 3