«Відтворюємо Вінниччину», - у Вінниці розпочався мистецький проєкт “Обереги” 

Художники з різних куточків України приїхали на Вінниччину для участі у всеукраїнському мистецькому пленері «Обереги». З 19 по 27 квітня вони відтворюватимуть на своїх полотнах найвизначніші місця Вінниччини. Про це повідомляє газета “День”. Очолюватиме творчу спільноту Володимир Козюк – Народний художник України, голова громадської організації «Кращий художник/The Вest artist». За його словами, головна мета проєкту відкрити призабуті і малопомітні прошарки великої історії, щоб  подати їх у новому і сучасному форматі. 

«Пленер проходить із дотриманням карантинних обмежень, художники працюють малими групами. Вони виїздитимуть на локації і працюватимуть у різних місцях. У програмі Жмеринка, Браїлів, Тульчин, Бар, Печера та інші цікаві і визначні місця Вінниччини, – розповідає Володимир Козюк. – Пленер «Обереги» покликаний підтримати найкращих митців, щоб дати їм можливість на своїх полотнах не тільки показати красу нашої землі, але архітектуру, народні традиції і культуру. Тому головний меседж цьогорічного творчого пленеру «Відтворюємо Вінниччину». 

У проєкті беруть участь митці Богдан Макаренко (Київ), Олександр Брітцев (Харків), Неллі Кірман (Харків), Євгенія Божко (Одеса), Катерина Білетіна (Одеса), Злата Шишман (Одеса), Валерій Шматько (Харків) та Володимир Стасенко (Львів).  

Кораторами проєкту є в. о. ректора Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України Остап Ковальчук та генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея», заслужений діяч мистецтв України Юрій Вакуленко. 

Минулого року всеукраїнський мистецький пленер «Обереги» проходив  на Гайсинщині. Під час проєкту учасники проєкту відвідали музей братів Герасименків, написали портрети відомих народних майстрів та мисткинь – Фросини Міщенко, Тетяни Шпак, Віктора Косоківського, Наталії Шпак, а також відтворили на полонтах краєвиди Губника, Новоселівки та Бубнівки. Загалом за результатами пленеру було написано понад пів сотні робіт. Переглядів: 2862
Поширень: 0