Зростання ціни на газ. Яку вартість пропонують у Вінниці? 

З 1 травня 2021 року всіх українських споживачів переведуть на річні тарифи на газ. Найближчим часом усі газопостачальні компанії мають оприлюднити свої річні тарифи. 

Увечері 25 квітня "Нафтогаз України" опублікував ціну на газ до 30 квітня 2022 року. Вона складе 7,96 гривні за метр кубічний. Минулого місяця ціна газу була нижче - 6,99 гривні за метр кубічний. У пресслужбі компанії пояснили підвищення ціни зростанням вартості блакитного палива на європейських ринках і низькими запасами в сховищах Європи. 

Основними факторами підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ в Європі - на травень вартість природного газу на європейських хабах досягла майже 9 грн / куб. м в еквіваленті. Зростання цін є наслідком декількох чинників: по-перше, підвищеного попиту на ресурс за низькою середньомісячної температури - нинішній квітень був в середньому на 3 градуси холодніше кліматичної норми; по-друге, низькими запасами газу (за станом на 22 квітня 2021 підземні сховища Європи заповнені лише на 29% в порівнянні з 2020 роком, це вдвічі менше) по-третє, зростання цін на емісію СО2 в Європі, - йдеться в пресрелізі компанії. 

РБК-Україна відстежила цінові пропозиції, які публікують постачальники: 

ТОВ "Торгова електрична компанія" - 10,8 гривні за кубометр з ПДВ (без транспортування). 

ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" - 13,5 гривні за кубометр з ПДВ (з транспортуванням). 

Дочірнє підприємство "Евода Трейд" КП "Луцькводоканал" - 9,85 гривні за кубометр з ПДВ (про транспортування даних немає). 

ТОВ "ЙЕ Енергія" - 7,99 гривні за кубометр. Тариф встановили 16 компаній, які працюють під загальним брендом "Твій Газзбут". Це "Вінниця Газзбут", "Волинь Газзбут", "Дніпропетровськ Газзбут", "Закарпаття Газзбут", "Запоріжжя Газзбут", "Івано-Франківськ Газзбут", "Житомир Газзбут", "Київобл Газзбут", "Львів Газзбут", "Миколаїв Газзбут", "Рівне Газзбут", "Суми Газзбут", "Харків Газзбут", "Хмельницький Газзбут", "Чернівці Газзбут", "Чернігів Газзбут". 

ТОВ "Маргаз" - 12,58 гривні за кубометр. 

ТОВ "Азовгаз" - 12,9 гривні за кубометр. 

ТОВ "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" - 13,5 гривні за кубометр. 

Дочірнє підприємство "Шепетівкагаз" ПАТ "Шепетівкагаз" - 10,2 гривні за кубометр. 

 
 Переглядів: 2048
Поширень: 0