Магістрантка ВНТУ Галина Богачук впродовж семестру навчатиметься в університеті Ліннея (Швеція)

Студентка 1 курсу магістратури факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Галина Богачук виграла грант і поїхала студіювати до Linnaeus University за програмою академічної мобільності.

«На технологічному факультеті університету Ліннеус вивчатиму предмети, пов’язані з програмуванням та сучасними технологіями. Приміром, такі — Algorithms and Advanced Data Structures; Operating Systems; Introduction to web programming; Problem Solving and Programming. Навчання, звісно, англійською мовою. Але я уже взялась за вивчення швецької. До речі, Ліннейський університет входить в топ університетів Швеції, і тут навчаються студенти з усього світу. Але з України цьогоріч лише четверо студентів: Вінниця — 1, Харків — 2, Львів — 1», — розповідає Галина.

Університет Ліннея — це державний виш. Розташований на південному заході Швеції у місті Векше, яке вважається найзеленішим містом Європи. У Векше навчався видатний шведський природодослідник і медик Карл Лінней. Тому університет названий в його честь. Загалом Linnéuniversitetet має близько 31 тисячі студентів.

Власне корпус Ліннеус університету розташований майже в центрі Векше. Але споруди межують з охоронною природною територією — заповідником, озером і вежами середньовічного замку. Карл Лінней був би задоволений таким сусідством університету його імені з природою.

Перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Васілевський:

«У Вінницькому національному технічному університеті діє Положення про академічну мобільність студентів, аспірантів, докторантів та педагогічних працівників. Згідно цього документу ВНТУ направляє студентів на навчання у закордонні виші, з якими маємо укладені угоди. Для Галини Богачук, як учасника академічної мобільності, нині складено індивідуальний навчальний план. Згідно нього ВНТУ визнає дисципліни, які студентка вивчатиме у Ліннейському університеті, і перезараховує наші дисципліни згідно нашого навчального плану. Невелику академічну різницю, яка залишається, Галина складе, повернувшись у ВНТУ».Переглядів: 3475
Поширень: 0