У Вінниці під час риття котловану знайшли рештки людських кісток

У Вінниці знайшли у землі рештки людських кісток У Вінниці під час прокладання кабелю відкопали рештки людських черепів та кісток. Працівники "Обленерго" рили котлован біля "Книжки" і в землі побачили щось схоже на кістки. Про це розповів Суспільному виконроб Олег Жмурко.

Роботи припинили, останки зібрали. За словами директора Центру історії Вінниці Олександра Федоришена, на цій території з кінця 18 століття було православне кладовище. Воно діяло до 70-их років минулого століття. Додає, знахідка у котловані не схожа на індивідуальне захоронення, характерне для цвинтаря. Воно більше нагадує масове.

Припускає, це може бути поховання 20 століття. Але у Вінниці, додає, немає спеціалістів, які могли б це дослідити. Потрібно залучити працівників із Меморіально-пошукового центру "Доля". 
 
Котлован копали, щоб контролювати буріння свердловини під кабель, розповідає Олег Жмурко. Для роботи потрібна вода. Вона збирається в котловані і може його замулити. Тоді буде важче знайти кістки, каже Федоришен. Тому робітників попросили частіше відкачувати воду. Чи можуть бути у котловані, окрім кісток, залишки одягу, взуття чи інші речі, які б допомогли встановити, хто ж там похований, сказати важко, каже Федоришен. 
 
"Питання не в тому, що не збереглося. Ця ділянка мала. Треба пошуковців", — розповідає Олександр Федоришен. 


 
Поки ж кістки та рештки черепів забрали на зберігання у міський Комбінат комунальних підприємств.


Переглядів: 1762
Поширень: 0