Авіаексперт розповів про плани на модернізацію вінницького аеропорту

Український авіаексперт, радник Вінницького міського голови з питань розвитку аеропорту Євген Трескунов розповів останні новини та особливості двох проєктів в рамках модернізації інфраструктури вінницького аеропорту. Про це пишуть на сайті Вінницької міської ради.

На його думку, до розбудови регіональних аеропортів на перших етапах потрібно ставитись не як до бізнесу, який має приносити прибутки, а як до магніту, який притягує в регіон туристичні потоки і привабливість та інвестиції. Наявність міжнародного аеропорту і розвиток прямих міжнародних авіасполучень одразу виводить регіон і місто на абсолютно інший рівень інвестиційної та туристичної привабливості.

Євген Трескунов також розповів про останні новини щодо ситуації з фінансуванням реконструкції злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту.

«Ми очікуємо, що в цьому році буде нарешті започатковане давно обіцяне державне фінансування нашого проєкту аеродрому, зокрема в найближчий місяць ми сподіваємось, що буде законодавчо замінено джерело фінансування - замість спеціального фонду державного бюджету, який наповнюється з суттєвим відставанням від планів бюджету на цей рік, – буде передбачено загальний фонд, що дозволить почати реалізацію цьогорічних планів по регіональних аеропортах, зокрема у Вінниці. Зараз цим питанням активно опікуються керівництво Міністерства інфраструктури та Офіс Президента, щоб внести зміни у законодавство і перевести наш проєкт та проєкти інших комунальних аеропортів у загальний фонд і гарантовано отримати фінансування, яке було заплановане на 2021 рік.

До складу проєкту реконструкції аеродрому також увійшли: встановлення сучасного світлосигнального та аеронавігаційного обладнання, що дозволить здійснювати посадку в умовах обмеженої видимості. Це дуже важливо, адже таке оснащення дозволяє авіакомпаніям більш гнучко планувати свій розклад вночі і більш гарантовано здійснювати зліт та посадку в умовах обмеження видимості. Коли авіакомпанії обирають той чи інший аеропорт, вони дивляться не лише на комерційну складову, а й на операційні ризики.
«Нам для конкурентоспроможності та розширення географії польотів важливо, щоб авіакомпанії бачили, що вінницький аеродром відповідає тим же вимогам, як і регіональні аеропорти Східної Європи, де за останні дві декади спостерігається бум авіаперевезень. Окрім того, проєкт передбачає і певні рішення щодо безпеки авіації. Нова огорожа має відповідати дуже суворим міжнародним вимогам захисту від проникнення на територію летовища».


Також має бути споруджена нова аварійно-рятувальна станція – спеціалізована будівля, яка розташовується таким чином, щоб пожежна машина могла за лічені секунди потрапити у будь-яку точку аеродрому, як це визначено галузевими стандартами», – розповів авіаексперт.
Говорив Євген Трескунов і про другий проєкт в рамках реконструкції вінницького аеропорту, а саме – будівлі аеровокзалу. «Цей проєкт реалізовує місто. Вже розроблена якісна проєктна документація з використанням сучасних ВІМ (Building Information Model) технологій проектування, впровадження яких ще тільки розглядають в транспортній галузі Україні. Ця документація зараз проходить державну експертизу, тож за 2-3 місяці чекаємо на висновок та затвердження загальної вартості проекту. На даний час, окрім замовленої проектної документації, містом проведено всі інші необхідні заходи по цьому проєкту, наприклад, проведено тендерні закупівлі послуг з оцінки впливу на довкілля. Також місто, як власник цієї інфраструктури, зараз опікується питанням залучення фінансування на цей проєкт», – зазначив Трескунов.Переглядів: 1356
Поширень: 0