У Вінницькій області немає підтверджених випадків штаму "Дельта", однак є хворі з підозрою 

На Вінниччині наразі немає підтверджених випадків штаму "Дельта", однак є хворі з підозрою. Зразки, відібрані у хворих з підозрою на коронавірус нового штаму, направлені в референс-лабораторію Києва. 

Як повідомив в ефірі "Місто над Бугом" завідувач епідеміологічного відділу Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Степан Томин, наразі очікують результатів і готують зразки таких хворих на повторне тестування. 

"На сьогоднішній день ми не маємо лабораторного підтвердження. Тобто ми ще не отримали відповіді щодо наявності чи відсутності в зразках, які були відібрані у хворих вінничан, штаму "Дельта". Проте за інформацією клініцистів, інфекціоністів, у стаціонари області потрапляють особи, які мають т. зв. "епідеміологічні підстави" вважатися, що вони інфіковані штамом "Дельта". Зокрема, це люди, які перебували в Росії чи росіяни, як прибули в гості до своїх родичів в Україну. Як правило, це досить важкий перебіг. Саме зразки від таких людей Центр контролю та профілактики хвороб у понеділок-вівторок наступного тижня буде відсилати повторно для того, щоб підтвердити чи спростувати наявність на території Вінницької області циркуляції штаму "Дельта", – розповів Степан Томин. 

У "Місті ад Бугом" також повідомили, що у Вінницькій області досліджень на визначення штаму коронавірусу не роблять, як і в інших областях України, через високу вартість реагентів. Водночас референс-лабораторія, де можна визначити штам вірусу, працює в Києві на базі Центру Громадського здоровʼя.  

Степан Томин, зокрема, нагадав, що захиститись від коронавірусу можна лише вакцинувавшись. Усі вакцини, які доступні вінничанам, зареєстровані в Україні і сертифіковані організацією ВООЗ для екстреної вакцинації, захищають від усіх штамів коронавірусу, зокрема, й від нового штаму – "Дельта". Переглядів: 1400
Поширень: 1