У Вінниці відновили вхідну арку до парку Леонтовича 

У Вінниці завершили відновлення вхідної групи до Центрального міського парку імені Леонтовича з боку вулиці Грушевського. Колони зашпаклювали та покрили водостійкою фарбою у кілька шарів. Відновили декоративні елементи. Також відновили відливи, які захищатимуть вхідну групу від дощу та снігу. Наразі за допомогою спеціальної техніки – вишки, фарбують карнизи. 

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. 

“Однією з візитівок Вінниці є парк імені Леонтовича. Тут полюбляють проводити вільний час вінничани та гості міста. Реконструкція Центрального парку – один з проектів, передбачених Стратегією 3.0, а саме, відповідно до пріоритету №5 – «Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище». У 2018 році провели реконструкцію вхідної групи до Центрального парку з боку площі Гагаріна. Тоді тут укріпили арку, замінили конструкції «парасольок», відремонтували сходи, зробили фонтан, встановили вуличні меблі”, - пишуть у міськраді.  

На початку травня цього року стартували роботи по вхідній групі до парку з боку вулиці Грушевського. Споруду збудували ще наприкінці 50-60-х років XX століття за проєктом архітекторки Музи Новакової. За більш ніж пів століття проводили лише косметичний ремонт цього об'єкту. 

«На перший погляд, тут потрібно було провести елементарні роботи, проте, коли почали знімати фарбу, виявили значні пошколдження шару штукатурки, – розповідає заступник начальника відділу ремонту об'єктів благоустрою Олександр Столяревський. – Перед тим, як нанести на колони шпаклівку та водостійку фарбу у кілька шарів, покрили їх сіткою зі скловолокна, щоб краще тримались будівельні матеріали». 

Також Олександр Столяревський розповів, що робітники демонтували пошкоджені декоративні частини конструкції. Ці елементи ліпнини з гіпсу відновили. Вони мають автентичний вигляд. Під час ремонту арки замінили відливи – елементи, які захищають конструкцію від дощу та снігу. Дизайн арки не змінювали, адже вона є частиною архітектурного ансамблю парку. Переглядів: 2021
Поширень: 0