Сертифікати про вакцинацію тепер можна роздрукувати з «Дії»

На порталі Дія тепер можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію. Для цього потрібен лише електронний підпис. Роздрукувати сертифікат можна з формату PDF, який зберігається. Документ діятиме рік.


Про це повідомляють на сайті Мінцифри.


«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – зазначив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.


Як згенерувати COVID-сертифікат:

- Авторизуйтеся на порталі Дія.

- Виберіть послугу «Згенерувати COVID-сертифікат».

- Підпишіть кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката, якою ви дозволяєте ЕСОЗ передати Дії медичні дані для COVID-сертифіката. (Для підпису на порталі можна скористатися як Дія.Підписом, який ви згенерували в застосунку Дія, так і будь-яким іншим електронним підписом). Як отримати електронний підпис, можна дізнатися за посиланням.

- Далі Дія надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF. Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана.

«Чим більше людей отримають щеплення, тим менша ймовірність настання «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Вакцинація — це єдиний спосіб захистити себе від небезпечної хвороби та залишити жорсткі обмеження в минулому. Вакцинація двома дозами дозволяє отримати міжнародний COVID-сертифікат на рік, а це, крім захисту вашого здоров’я, надає вам і певний бонус — можливість подорожувати різними країнами в умовах пандемії», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО.


Переглядів: 2201
Поширень: 0