Проти COVID-19 вакцинований кожен п'ятий дорослий вінничанин

Від початку вакцинації двома дозами імунізувались 68884 вінничанина. Це 22,3 % від дорослого населення громади та одну дозу тримали 27,6 % дорослих мешканця громади.


Про це повідомляє Вінницька міська рада.


Наразі у пунктах щеплень при ЦПМСД та у Центрах масової вакцинації населення доступні три препарати: «AstraZeneca», «Coronavac», «Comirnaty» (Pfizer). Імунізують усіх охочих безкоштовно.
На сьогодні у Вінниці від коронавірусної хвороби найбільше вакцинованих містян працездатного віку: люди від 20-39 років – 28,9%, серед людей 40-49 років вакциновано 21,3%, у віці 50-59 років – 20,1%. Не поспішає вакцинуватись молодь – імунізованих жителів у віці 18-20 років лише 2,35%. А також вінничани, яким за вісімдесят: серед них імунізованих проти коронавірусу 2,7%. Частка щеплених мешканців «срібного віку» від 60 до 79 років складає 24,7%.


«Далі зволікати зі щепленням від Covid-19 просто небезпечно! Наголошую – лише вакцинація може вберегти від важкого чи смертельного перебігу гострої коронавірусної хвороби. Наразі Вінниця поки ще перебуває у «жовтій» зоні карантину, але ми всі бачимо тенденцію по країні – приріст захворюваності за останні 7 днів в нашій державі складає 15,2 %. Деякі регіони уже на межі запровадження «червоної» зони карантинних обмежень. Що стосується заповненості вінницьких міських медичних закладів, які приймають хворих на коронавірус, а зараз у нас їх два (це Міська клінічна лікарня №1 та Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня), ситуація теж уже починає погіршуватись. Станом на 11 жовтня завантаженість ліжкового фонду по цих закладах складає 61%. Задіяно 223 з 366 кисневих точок. По госпіталізаціях – у своїй переважній більшості це не вакциновані містяни, або люди, які отримали лише одну дозу препарату від Covid-19. Хочу підкреслити, що у стаціонари такі хворі потрапляють уже з середньою та важкою формами хвороби»

– розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр ШишПереглядів: 2649
Поширень: 0