Фіскальна служба Вінниччини вивела з „тіні” 3 тисячі громадян

„Завдяки заходам із детінізації доходів населення і як наслідок, збільшення надходжень військового збору, податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску до бюджету та спецфондів, фахівцями фіскальної служби Вінницької області впродовж січня-серпня 2018 року, легалізовано та залучено до оподаткування майже 3 тисячі громадян”, – інформує начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський.

Зокрема, за словами посадовця, виявлено 1602 наймані особи, праця яких використовувалась суб’єктами господарювання (працедавцями) без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування. Після легалізації, тобто офіційного працевлаштування таких працівників, додаткові надходження 8 місяців звітного року, в частині податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що утримуються із зарплат, зросли на 3 млн 438,3 тис грн.

Крім того виявлено, залучено до державної реєстрації, у якості суб’єктів підприємницької діяльності, та до оподаткування 1370 громадян, які надавали різні послуги, без сплати податків. У результаті цього до бюджету надійшло ще 2 млн 319,8 тис грн.

Також, у тісній співпраці з органами місцевої влади реалізовувались заходи щодо підвищення рівня існуючих зарплат. Так протягом січня-серпня 2018 року на спільних засіданнях комісій заслухано посадових осіб 269 юридичних осіб та 179 підприємців, якими підвищено рівень заробітної плати.

Продовжувалась у звітному періоді індивідуальна роз’яснювальна робота з роботодавцями – співбесіди було проведено з посадовими особами 471 підприємства та 515 підприємцями. У підсумку такого спілкування зріс рівень зарплат, а бюджет додатково отримав 1 млн 185 тис грн податку на доходи фізичних осіб.

Серед іншого тривала робота з боржниками. На засіданнях робочих груп спільно з органами влади та при податкових інспекціях, заслухано 26 суб’єктів господарювання-боржників, які погасили заборгованість: із заробітних плат на більш ніж 5 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – на 409,0 тис грн, єдиного внеску – на 4 млн 898,6 тис грн.

Поряд із цим, протягом січня – серпня 2018 року проведено 146 перевірок із дотримання суб’єктами господарювання діючого законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. Донарахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій склали 25 млн 388,2тис грн.. Наразі до бюджету вже сплачено понад 6,6 млн грн .Руслан Осмоловський додає, що легалізація праці громадян та підвищення рівня заробітної плати найманих працівників задля їхньої соціальної захищеності, а також збільшення надходжень до бюджетів податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску, – серед пріоритетів діяльності органів ДФС Вінниччини.Переглядів: 2062
Поширень: 0