В архіві знайшли дитячі малюнки часів Другої світової

У Вінниці співробітниця Державного архіву Олена Ількова виявила дитячі малюнки в старих книгах реєстрації шлюбів і смертей. Малюнки, що описували непросте «військове» дитинство,  були зображені на звороті документів.

Про це повідомляє Вінниця ок.

«Малюнки я виявила в книгах реєстрації смертей і шлюбів за 1925 рік з п’яти сіл Липовецького району. Точніше, в книзі були підшиті записи з п’яти сіл – Стара Прилука, Турбів, Сиваківці, Косаківка і Лозовата, а розмальовані документи – тільки з Сиваківців», – показує книгу архівістка.

 

Олена зазначає, що малюнки зображені явно дитячою рукою, і схоже, що одним «майстром». Вочевидь, намальовані вони були під час Другої світової війни або незадовго після неї.

 

«Мабуть, дитина когось із працівників сільради була з мамою чи татом на роботі, – розмірковує архівістка. – Чи не було з ким залишити, чи дитина чекала когось із батьків, доки ті роботу закінчать, щоб додому разом іти – цього ми не дізнаємося. Дитині на очі потрапила книга (ота з Сиваківців, тому невідомий юний художник, очевидно, жив у цьому селі), на якій було вільне від записів місце, і руки потягнулися малювати. З папером тоді ж було дуже сутужно, а тут – стільки вільного місця на папері! Чи мама або тато, які працювали в сільраді, недогледіли, чи й не бачили в цьому проблеми – сказати складно. Але разом з тими малюнками книгу підшили і передали у відділ реєстрації актів громадянського стану».Переглядів: 6140
Поширень: 3