Шахраї розсилають повідомлення про отримання «тисячі від президента»

У мережі поширюються неправдиві повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я, в яких пропонують користувачам надати контактні дані для виплати однієї тисячі грн особам, які завершили повний курс щеплення від COVID-19.

МОЗ на своїй сторінці повідомиляє, що це працюють шахраї. І вони просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для виплати коштів на банківські рахунки.

“МОЗ застерігає: не довіряйте подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних! Шахраї можуть скористатися вашими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно повідомляти будь-яку інформацію про свої банківські картки, зокрема про строк дії та CVV”, - йдеться у повідомленні.

 

Нагадуємо, що програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину “єПідтримка”, яку анонсував Президент України, розпочнеться 19 грудня 2021 року та триватиме 12 місяців. У рамках програми повністю щеплені від ковіду українці зможуть гарантовано отримати від держави 1 000 грн на віртуальні картки через сервіс “Дія”. Також розробляється механізм отримання коштів для тих громадян, хто цим сервісом не користується.

Передбачається, що за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки. Ця тисяча гривень не буде підлягати оподаткуванню. Крім того, її отримання жодним чином не вплине на нарахування субсидій.

Українців закликають користуватись перевіреною інформацією на офіційних ресурсах: Viber, Telegram, Twitter,  Facebook, YouTube, сайт МОЗ, інформаційний портал про коронавірус в Україні, усе про вакцинацію, сайт НСЗУ, сайт ЦГЗ.Переглядів: 3128
Поширень: 0