Вінниця стала першим містом України, в якому проголосили Зелений курс розвитку

Сьогодні, 28 січня, Вінницька міська територіальна громада першою в Україні проголосила Зелений курс за прикладом Європейського Зеленого курсу. Відтепер це стратегічний напрямок розвитку Вінницької громади та основа для розробки і впровадження усіх міських політик, розвитку інфраструктури та залучення інвестицій. В основі Зеленого курсу Вінниці лежить досягнення кліматичної нейтральності. Сьогодні під час засідання сесії міської ради очільник громади Сергій Моргунов підписав Декларацію про Зелений курс Вінниці за участі Посла Європейського Союзу в Україні Матті Маасікаса, який приєднався до засідання онлайн та привітав вінничан з цією важливою подією.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Європейський зелений курс (ЄЗК) - це масштабна програма стратегічних рішень та дій ЄС, що має на меті досягнення сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства, а також перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року.

Головними перевагами залучення до ЄЗК є використання нових механізмів та втілення в життя інноваційних ідей щодо покращення міського простору і підвищення екологічної якості життя, залучення зеленого фінансування та інвестицій, вихід на ринки ЄС тощо.

«Сьогодні знакова подія для Вінницької громади - ми перші в Україні приєднуємося до Європейського зеленого курсу. Основою для впровадження Зеленого курсу Вінниці стали принципи та засади ініціативи ЄС «Європейська Зелена угода», прийнятої у 2019 році. Їх ціль – до 2050 року перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Уряд заявив про намір нашої держави долучитись до Європейського зеленого курсу, триває робота над написанням Дорожньої карти для України. Проте українські міста на місцевому рівні вже рухаються у цьому напрямку, і я маю надію, що будуть приймати відповідні декларації і програми», - зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Очільник міста додав, що Зелений курс Вінниці – це логічне продовження довгострокових планів громади у зеленому розвитку, зафіксованих як в Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, так і в Стратегії 3.0. Зокрема, йдеться про такі пріоритети Стратегії розвитку громади у найближчі 9 років, як «Зелена економіка та смарт-спеціалізація» і «Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище».

Ключовими напрямками впровадження ЄЗК, який був прийнятий у 2019 році Європейською комісією, є запобігання змінам клімату та адаптація до них, біорізноманіття, нульове забруднення, промислова політика, стале харчування і зелене сільське господарство, поводження з відходами, стала та розумна мобільність, енергетика і енергоефективність.

«Вінниця вже досягла певних результатів у «зеленому» розвитку. Наше місто у 2015 році перше в Східній Європі отримало Європейську енергетичну відзнаку, згодом – у 2019 році ми її підтвердили. І ми працюємо над тим, щоб отримати «золоту» Європейську енергетичну відзнаку. Крім того, сьогодні на сесії ми прийняли рішення щодо придбання екологічно чистого транспорту - 10 електробусів. Також в цьому році ми очікуємо на отримання швейцарських трамваїв, що теж значно покращить екологічну складову міської мобільності. Ми достатньо активно розвиваємо велоінфраструктуру. Прагнемо залучати міжнародних експертів і фінансові ресурси для реалізації «зелених» проєктів, які маємо планах. Я переконаний, що для кожної вінницької родини це дуже важливо. Думаю, що спільними зусиллями Європейського Союзу, Уряду, Парламенту, територіальної громади, області ми зможемо системно рухатися в цьому напрямку», - підкреслив Сергій Моргунов.

Наміри та цілі, зазначені в Декларації, отримають продовження в Дорожній карті заходів для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року. Дорожня карта слугуватиме орієнтиром руху Вінницької громади у напрямку зеленої трансформації та сприятиме залученню зелених інвестицій, модернізації, впровадженню інновацій та цифровізації громади.Переглядів: 2134
Поширень: 0