В СБУ розказали вінничанам про найпоширеніші фейки загарбників

В Управлінні Служби безпеки України у Вінницькій області повідомили про найпоширеніші зразки дезінформації, яка розповсюджується на сайтах, соцмережах та месенджерах. І на яку не треба реагувати вінничанам.

З’явилися масові повідомлення про нібито наказ Міністерства охорони здоров’я щодо евакуації лікарень у Києві, вивезення людей та обладнання у західні регіони нашої країни.

Поширюється й аналогічний «наказ» Міністерства освіти й науки, де серед іншого представлена неправда про мобілізацію студентів.

Також розповсюджується дезінформація про українських військових, які нібито отримали СМС від росіян із «порадою» покинути зону ООС.

Запустили фейки про те, що СБУ буде тепер прослуховувати телефони Українців та читати листування у всіх месенджерах. СБУ не прослуховує розмови українців та не читає листування в усіх месенджерах. Фейк насправді багаторічний: циркулював з 2017 року.

Перелік «вкидів» можна продовжувати. Всі ці повідомлення – не просто фейк, а частина продуманої інформаційної війни проти України. Кіберфахівці СБУ системно відслідковують інформаційне поле, фіксують фейки і вживають заходів, аби оперативно нейтралізовувати шкідливу діяльність проросійських пропагандистів, ботоферм та притягнути зловмисників до відповідальності.

Водночас ми закликаємо громадян користуватися лише перевіреною інформацією із офіційних джерел та не поширювати чутки.Переглядів: 1785
Поширень: 0