З першого жовтня розпочнеться голосування за проекти в рамках «Бюджету громадських ініціатив»

З 1 по 15 жовтня вінничани зможуть проголосувати за чотири різні проекти (два великих та два малих) в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Кращі проекти, які отримають найбільшу підтримку вінничан, будуть реалізовані в 2019 році. На реалізацію цих проектів в рамках «Бюджету громадських ініціатив» заплановано витратити  7 млн гривень. 

Цього року на конкурс «Бюджет громадських ініціатив» подали 76 проектів, з них 3 проекти знято з участі за заявами авторів. За результатами засідання Експертної групи на загальноміське  голосування  винесено  42 проекти – 25 великих та 17 малих.

«Підтримати кращі проекти можна з 1 по 15 жовтня 2018 року. Проголосувати можна в електронному вигляді на всеукраїнській платформі «Громадський бюджет», та в паперовому вигляді  в Прозорих офісах та 14 бібліотеках міста. У Положенні про конкурс передбачено, що паперові бланки для голосування заповнюються особисто мешканцями міста в пунктах для голосування. Особам, які контролюють хід голосування, забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб», - каже заступник міського голови Владислав Скальський.

З першого жовтня розпочнеться голосування за проекти в рамках «Бюджету громадських ініціатив»

Слід зазначити, що платформа «Громадський бюджет», розроблена фахівцями МБО «Фонд Східна Європа» в рамках реалізації проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» у Вінницькій області. В електронному вигляді за проекти зможуть проголосувати тільки ті мешканці, які користуються Bank ID або мають Електронно-цифровий підпис. Bank ID – це спосіб електронної ідентифікації громадян через українські банки для надання адміністративних послуг через Інтернет. Голосування в електронному вигляді буде доступно для клієнтів Приватбанку, А-Банку, Ощадбанку. Зайти в систему для голосування також можна з офіційного сайту конкурсу http://gromada.vmr.gov.ua

Нагадаємо, що мешканці міста, які внаслідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування або особисто проголосувати, мають право скористатись допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши їм подати заповнений бланк для голосування. За таких обставин довірена особа має пред`явити паспорт, відповідне посвідчення людини, яка доручила їм подати бланк для голосування. Однією із змін, яка передбачена Положенням про конкурс, є заборона агітації під час голосування за проекти та розміщення агітаційних матеріалів у пунктах для голосування, окрім офіційних інформаційних матеріалів уповноваженого робочого органу.

29, 30 вересня та 06, 07 жовтня у місті планують розмістити інформаційно-консультаційні палатки в 4-х різних мікрорайонах міста. В них можна буде отримати консультації щодо змісту проектів та правил голосування.

«Ми запрошуємо вінничан проголосувати і використати своє право долучитися до розподілу видатків місцевого бюджету», – додав Владислав Скальський

Проголосувати за проекти можна також на сайті міської ради http://www.vmr.gov.ua, на сайті конкурсу http://gromada.vmr.gov.ua/  та на сайті  «Громадського бюджету» http://vinnytsia-budget.e-dem.in.ua Переглядів: 2284
Поширень: 2