Від початку війни у Вінниці одружилась 241 пара

«Від початку повномасштабного вторгнення путінських військ в Україну у Вінницькій громаді одружилась 241 пара. Більшість охочих узаконити свої стосунки – військові. Пари приходять, подають документи, і працівники РАЦСу реєструють шлюб у той самий день. Церемонія зараз проходить швидко - без весільних суконь, великої кількості гостей, навіть не завжди є обручки та букет у нареченої. Але головне, що в серцях є любов, а в очах іскорки кохання», - розповідає директорка департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук.

До речі, в Україні спрощено процедуру державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану. Реєстрація шлюбу може проводитися відділами державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності нареченого (нареченої), якщо він (вона) є:

  • військовослужбовцем ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Нацгвардії, іншого утвореного відповідно до законів України військового формування;
  • поліцейським, особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби; особою начальницького складу НАБУ і Бюро економічної безпеки;
  • працівником закладу охорони здоров'я тощо.

У такому випадку заява такої особи про державну реєстрацію шлюбу, що одночасно є підтвердженням факту надання ним згоди на шлюб, подається безпосередньому командиру (керівнику), яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві та забезпечується її передача до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу.

У Вінниці вже зареєстрували кілька шлюбів без особистої присутності нареченого.Переглядів: 2821
Поширень: 0