Найближчим часом ситуація з пальним виправиться

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що найближчим часом ситуація з пальним в Україні виправиться. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

Зокрема, Шмигаль розповів, що уряд завозить бензин і дизельне пальне.

“Стратегія у нас є. Але зараз у нас залишився лише західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Фактично немає Кременчуцького нафтопереробного заводу, який брав на себе центральну і східну Україну в логістичному забезпеченні”, — сказав очільник уряду.

Логістичне плече, за словами Шмигаля, тепер сформувалося на західному кордоні. Туди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України.

“Логістика дуже змінилася, ускладнилася і здорожчала. Це, звичайно, може призвести до здорожчання для споживачів”, — попередив Шмигаль.

За його словами, зараз ведуться перемовини.

“Формула визначення максимальної торгової націнки для трейдерів лишається, ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Декілька гривень може бути різниця у ціні, але дефіцит буде перекриватися”, — сказав Шмигаль.

Руйнування Кременчуцького НПЗ, а також всіх баз, де був відповідний запас пального, призвело до переривання логістичного ланцюжка, відповідно, до одно-двотижневого дефіциту. Це природні речі в умовах війни, коли розбомбили наявні запаси, тому є дефіцит, пояснив прем'єр.

“Зараз ми його надолужуємо. Працює Міністерство економіки, особливо перша віце-прем'єрка Юлія Свириденко працює зі всіма мережами, оптовими постачальниками. Веземо достатню кількість пального в Україну, дивимося за пріоритетами, куди підвозити, щоб прибрати ці точки, де зараз найбільша напруга”, — розповів Шмигаль.Переглядів: 1073
Поширень: 0