У Вінниці висадили 3,5 тисячі троянд

Білі, червоні, жовті та помаранчеві троянди висадили на проспекті Юності. Загалом – більше 3,5 тисяч саджанців. Їх передала компанія «Dekoplant» у рамках акції «Непередбачуваної щирості», яку підтримали Фонд громади «Подільська громада» спільно з МКП «Вінницязеленбуд». За словами голови правління Фонду Олени Данілової, ініціатива, що стала можлива завдяки синергії бізнесу, влади та громади, покликана не просто прикрасити місто квітами, але й залучити до громадської активності вимушених переселенців, які знайшли у Вінниці тимчасовий чи вже постійний прихисток.

«Ідея досить символічна. Адже, крім троянд, ми запланували висадити декоративні кущі в навчальних закладах міста, які приймали чи приймають наших співгромадян/ок з інших міст України. До висадки саджанців, які також надає компанія «Dekoplant», будуть залучені переселенці, тобто вони створюватимуть красу довкола помешкань, де нині перебувають. А координуватимуть їх підприємці з Маріуполя, які до повномасштабної війни займалися вирощуванням саджанців кущів та квітів у себе на малій батьківщині. Тобто це не звичайна висадка саджанців, а прагнення подарувати новим вінничанам можливість створити красу в місцях, де вони зараз проживають», – коментує Олена Данілова.

Крім проспекту Юності, посадка троянд від «Dekoplant» відбувалася на пр. Коцюбинського. Там підсадили до вже наявних клумб нові сорти, щоб урізноманітнити квіти у сезон цвітіння. Як відзначає керівник компанії Олександр Дусанюк, для висадки на обох проспектах обирали невибагливі, чайно-гібридні сорти з довготривалим цвітінням і багатим суцвіттям. Співробітники МКП «Вінницязеленбуд» висаджували саджанці на клумбах, групуючи їх за кольорами.

«Це найкраща селекція, яку ми наразі маємо. Щороку компанія впроваджує до 7–10 нових сортів, але водночас відсіює 4–5, які не зовсім добре проявили себе в наших умовах. Наразі працюємо з відомими селекціонерами Європи і маємо гарну колекцію. З неї, власне, і вибрали найбільш популярні гібриди, які презентували Вінниці, завдяки співпраці з Фондом громади «Подільська громада», – говорить Олександр Дусанюк.

Він додає, що окрім Вінниці, саджанці троянд передали Чернігову та Житомиру, які вже висадили трояндові алеї у своїх містах. Наразі компанія збирає пропозиції від міст, що постраждали від російської агресії, і у співпраці з Фондом громади «Подільська громада» буде передавати саджанці відповідно до замовлень. А це означає, що навіть в умовах війни, квітучих алей, вулиць та проспектів в Україні стане більше.Переглядів: 2016
Поширень: 1