Сергій Моргунов: «Перехрестя Оводова-Коріатовичів стане безпечнішим та інклюзивним»

З наступного тижня розпочнеться реконструкція перехрестя біля Староміського мосту. Це один з найважливіших транспортних вузлів міста і один з найбільш завантажених. Мета капітального ремонту – зробити розв’язку більш безпечною для всіх учасників руху. Хоч війна і внесла корективи у міські плани, місто відновлює інфраструктурні проєкти там, де це найбільш необхідно. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук та у телеграм-каналі міський голова Сергій Моргунов.

Рік тому на перехресті Оводова-Коріатовичів у тестовому режимі запустили нову схему організації руху – по колу. Саморегульовану кругову розв'язку на перехресті спершу змоделювали. Зробили це фахівці компанії «Урбан Прогрес» на замовлення Агенції просторового розвитку. Результати моделювання показали, що круговий рух потенційно дозволяє покращити пропускну здатність перехрестя у порівнянні зі світлофорним регулюванням.

«Припущення підтвердились на практиці. Після тестування кругового руху 70% опитаних автомобілістів відзначили зменшення заторів. Те, що загалом стало безпечніше, вказали більшість і водіїв, і пішоходів. Підтримали влаштування кругового руху і водії муніципального транспорту, які працюють на маршрутах, що проходять через це перехрестя», - повідомляє міський голова.

У цілому рух тут став більш динамічним, підсумували спеціалісти з транспортного планування. Тому запропонували проєкт реконструкції ділянки з розширенням та влаштуванням острівців безпеки. Основна мета – зробити перехрестя зручнішим, підвищити безпеку руху, покращити взаємну видимість водіїв і пішоходів.

Що передбачає капітальний ремонт:

·        оновлення проїзної частини та тротуарів;

·        перекладка інженерних мереж;

·        влаштування нового освітлення;

·        перенесення павільйонів на зупинках громадського транспорту;

·        облаштування нових пішохідних переходів;

·        використання тактильної плитки на зупинках та «зебрах»;

·        пониження бордюрів та пандуси;

·        встановлення острівців безпеки;

·        озеленення, висадку нових дерев.

«Завдання непросте – впоратись з реконструкцією у стислі терміни, аби мінімізувати незручності для містян. Наші вимоги до підрядника – швидкість та якість. Роботи на перехресті розпочнуться з наступного тижня», - говорить Сергій Моргунов.

Переглядів: 1781
Поширень: 0