Війна Росії в Україні перебуває на критичній стадії — CNN

Західні розвідувальні та військові чиновники вважають, що війна Росії в Україні перебуває на  критичній стадії, яка може визначити довгостроковий результат конфлікту. Про це пише CNN з посиланням на джерела, знайомими з американською та іншою західною розвідкою.

“Я думаю, що ви ось-ось досягнете точки, коли одна чи інша сторона досягне успіху, – цитує високопоставленого чиновника НАТО CNN. — Або росіяни дійдуть до Слов’янська та Краматорська, або українці їх тут зупинять. І якщо українці зможуть утримати лінію тут, перед такою кількістю сил, це матиме значення”.

Західні чиновники уважно стежать за трьома можливими сценаріями, які, на їхню думку, можуть розвинутися, пише CNN.

Росія може збільшувати успіхи в двох ключових східних регіонах. Або бойові зіткнення можуть перейти в глухий кут, що триватиме місяцями чи роками. Це призведе до величезних втрат з обох сторін і кризи, що повільно розвивається, яка й надалі буде підточувати світову економіку. Найменш вірогідною можливістю західні чиновники вважають варіант, коли Росія могла би переглянути свої цілі війни і оголосити, що вона досягла перемоги. На даний момент цей сценарій, як кажуть джерела CNN , виглядає не більше, ніж cприймання бажаного за дійсне.

Якщо Росії вдасться закріпити деякі зі своїх здобутків на сході, американські чиновники побоюються, що президент Росії Володимир Путін, зрештою, зможе використати цю територію як плацдарм для подальшого просування в Україну, пише CNN.

Проте “російський прогрес не є непередбачуваним”, сказав один з високопоставлених чиновників адміністрації Байдена.

Ситуація на лінії фронту переросла у війну на виснаження, побудовану навколо артилерійського вогню, пише CNN. Обидві сторони зазнали втрат і тепер стикаються з потенційною нестачею особового складу. Росія зазнала втрат приблизно на третину своїх сухопутних сил, і представники американської розвідки публічно заявили, що Росія буде намагатися подовжувати воювати без повної мобілізації. Оскільки вона є політично небезпечним кроком, якого Путін досі не хотів робити.Переглядів: 889
Поширень: 0