Вінничан у батьківських чатах лякають холерою

У шкільних батьківських чатах серед вінничан почали розсилати повідомлення про загрозу епідемії холери. Люди між собою діляться інформацією, в якій немає ні чітких даних, лише панічний посил: «чекають на появу холерної палички у воді, буде більше смертей, ніж від ковіда… дівчатка, попереджайте знайомих, особливо любителів відкритих водойм». В повідомленні пишуть, що подруга лікар підтвердила.

Закликаємо вінничан тверезо оцінювати подібні повідомлення, які направлені в першу чергу на те, щоб посіяти паніку у важкий час.

Заступниця директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяни Бондаренко повідомила, що наразі спалахів холери в Україні (на підконтрольних територіях – ред.) не зафіксовано.

«Насамперед хочу відзначити, що літо - сприятлива пора для поширення гострих кишкових інфекцій. В Україні йде війна з Росією. Орки руйнують інфраструктуру, у деяких містах немає доступу до чистої питної води. І через це збільшується ризик поширення інфекційних захворювань, серед яких і холера.

Що стосується Вінницької області, то за період з 1 січня по 31 травня 2022 р. зареєстровано 954 хворих гострими кишковими інфекціями. Холери серед них у обласному лабораторному центрі МОЗ не виявлено.

Однак, хочу зазначити, що у разі необхідності вінницькі медики готові надавати необхідну медичну допомогу пацієнтам, які її потребують», - прокоментувала Тетяна Бондаренко.

Переглядів: 1786
Поширень: 1