Сергій Моргунов: Конференція в Швейцарії стала майданчиком для багаторівневого обміну думками в такому масштабі, якого ще не було

Вчора в Швейцарії закінчилась Конференція з відновлення України. Участь у ній, разом із представниками центральної влади, взяли керівники органів місцевого самоврядування трьох українських міст: Вінниці – міський голова Сергій Моргунов, Дніпра – міський голова Борис Філатов та Львову – міський голова Андрій Садовий.

Ключова подія дня – презентація підсумкового документу #URC2022 – "Декларації Лугано".

В ньому визначено три базові пріоритети: люди, економіка, інфраструктура. Про це у своєму телеграм-каналі та на сторінці у фейсбуці повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов та зауважив, що ця позиція співзвучна із вінницьким підходом до формування ключових документів міста – свого часу такі акценти стали базовими у Стратегії розвитку Вінниці.

Очільник міста зазначив, що на конференції говорили і про місцеве самоврядування. Зокрема, Прем’єр-міністр України зазначив, що «реформа децентралізації та незалежне місцеве самоврядування дозволили на місцях неймовірно відстоювати кожне місто, кожну громаду».

Тож, Сергій Моргунов вважає, що муніципалітети ще раз підтвердили свою спроможність ефективно діяти не тільки в мирний час, а й в умовах війни, та виправдали ті очікування, які закладались в ідею децентралізації.

«Тепер важливо, щоб нові інструменти та можливості співпраці, які зараз формуються на державному рівні, бути доступними для місцевого самоврядування», - говорить очільник міста.

Також Сергій Моргунов додав, що конференція з відновлення України – важлива подія для нашої держави. Вона стала передусім майданчиком для багаторівневого обміну думками в такому масштабі, якого ще не було, і з безпрецедентною кількістю світових інституцій та фахівців, які готові допомагати нашій країні.

«Тому участь у ній – корисна. Зосереджуюсь на проведенні зустрічей, які допоможуть підсилити економічний сектор міста та збільшити кількість робочих місць. Після конференції відвідаю ще Цюріх по проекту «швейцарські трамваї для Вінниці». Це відрядження, як завжди, оплачую самостійно», – повідомив Сергій Моргунов.


Переглядів: 1111
Поширень: 0