У Вінниці динамічно відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок російського теракту – Олексій Чернишов

Вчора, 30 липня,  Вінницю з робочою поїздкою відвідав Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Мета візиту – обговорення ліквідації наслідків ракетного удару по Вінниці 14 липня, питання опалювального сезону та підготовка укриттів закладів освіти до нового навчального року.

Спільно з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, головою Вінницької обласної військової адміністрації Сергієм Борзовим, головою обласної Ради Вячеславом Соколовим та народною депутаткою Іриною Борзовою Олексій Чернишов побував на місці ракетного обстрілу, який стався два тижні тому на площі Перемоги. Керівники, зокрема, обговорили можливість відновлення історичної будівлі «Будинок офіцерів» та реконструкції будинку побуту «Ювілейний».

Не оминули й теми відновлення житлових будинків неподалік, які також постраждали через вибух.

«Ми сьогодні переконалися в тому, що роботи ведуться досить динамічно, особливо – що стосується житлового комплексу. Йде підготовка дахів, є робота по віконних отворах, дверях. Міський голова запевнив в тому, що до початку опалювального сезону будуть вирішені питання з дахами, вікнами та фасадами», – сказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та додав: «Те що стосується двох інших об'єктів – Будинку побуту та Будинку офіцерів – тривалість відновлювальних робіт буде трошки довшою, але роботи експертизи по оцінці втрат вже ведуться. Ведеться робота з підготовки до консервації об'єкта на осінньо-зимовий період. Отже, в цьому відношенні я вважаю, що місто та область нормально виконують свої прямі обов'язки і забезпечать виконання відновлювальних робіт, особливо з фокусом на населенням».

Міський голова Сергій Моргунов повідомив, що на відновлювальні роботи передбачені кошти з бюджету громади: «Шиферні старі дахи ми повністю маємо замінити на металочерепицю. Також замінити крокви – тобто зробити комплексний капітальний ремонт, Потрібно замінити вікна у під’їздах. На ремонт дахів попередньо передбачено близько 25 млн грн, на вікна – майже 5 млн 200 тис. грн. Це тільки у 6 будинках. Також до нас за допомогою звернулись 96 сімей, це малозабезпечені мешканці, які самостійно не можуть встановити нові вікна, вони будуть забезпечені допомогою через міжнародні благодійні організації».

Крім того, відбулась нарада за участю міністра спільно з керівництвом міста та області, на якій розглядали питання підготовки до опалювального сезону. Як повідомив міністр, опалювальний сезон розпочнеться вчасно – так, як планувалось.

«Опалювальний сезон розпочнеться приблизно після 15 жовтня з огляду на погодні умови. Технічно місто готується. Більша частина робіт вже виконана. Те що стосується обсягів природнього газу – вони вже гарантовані Вінницькій області та Вінниці. Ціни визначені також для обсягів. Обсяг для населення буде відбуватись за ціною 7420 грн за 1000 кубометрів, який є фактично безпрецедентним для того, щоб зберегти тарифи і їх не збільшувати. І тепло в оселях вінничан буде».

Олексій Чернишов підкреслив, що цей опалювальний сезон буде найскладнішим за всю історію України, оскільки росія використовує газ як зброю. «Ми маємо розуміти, що цей опалювальний сезон – як військова операція. Маємо сконцентруватися, там де можливо – економити. Звертаюся до вінничан з проханням підготувати в кожній оселі побутову термомодернізацію. Там, де можливо, провести особисто побутові робити по утепленню вікон, дверей, дахів тощо, – заявив міністр. – Тому що для нас важлива кожна гігакалорія, кожен температурний показник. Ми не плануємо зменшувати нормативні показники температури в оселях. Мінімальна температура, яка має бути забезпечена, складає +18 градусів і менше бути не може. Ми маємо дбайливо ставитися до кожного градусу, до кожної гігакалорії».

Олексій Чернишов розповів, що вчора Верховною Радою прийнято три закони, які фактично роблять можливим проходження опалювального сезону і забезпечують відшкодування різниці в тарифах для підприємств галузі з державного бюджету.

Важливим питанням на сьогодні залишається також початок навчального року та забезпечення навчальних закладів об’єктами укриттів. Олексій Чернишов заявив, що освітній процес має початися з 1 вересня офлайн – там, де це можливо.

«Зараз в кожній області України створена комісія, в яку входять представники і керівники ДСНС, департаменти міст та обласної адміністрації, яка верифікує всі існуючі школи на предмет наявності і можливості організації укриттів в школах. Ми всі розуміємо, що не всі школи наразі мали і мають об’єкти укриттів, тому ДСНС розробив алгоритм щодо організації найпростіших укриттів. Школи без укриттів працювати не зможуть», – сказав Олексій Чернишов.

Окрім того, Олексій Чернишов наголосив, що навчання у школах, де немає укриттів, фізично можливо організувати, однак безпека дітей має бути пріоритетним завданням.

«Це досить важко, тому що деякі школи потребують і видатків, які вимагають певних процедур. Ми про це сьогодні мали розмову з міським головою, щоб спростити ці процеси і дозволити внести видатки по укриттях більш жваво. Урядом вже прийнято зміни до 590-ої Постанови, яка дозволяє міським бюджетам проводити через казну витрати на підготовку укриттів, тому це ми максимально спрощуємо».

Вінницький міський голова Сергій Моргунов повідомив, що на цьому тижні спільно з ДСНС було здійснено понад 2 тисячі перевірок приміщень, які можуть використовуватись як споруди цивільного захисту. Це об'єкти з різними формами власності. Наразі інформація узагальнюється.

«Ми чітко будемо розуміти, що необхідно і яке додаткове фінансування потрібне для забезпечення належних умов тих чи інших об’єктів, які утримуються на балансі різних організацій. По найпростіших укриттях зараз ми маємо в задовільному стані 1263 укриття в багатоповерхових будинках, де створені належні умови. Якщо говорити про школи, об'єктивно серед 44 шкіл в самих школах тільки у 25 є укриття. Тобто підвальні приміщення, або ті приміщення, які можуть вважатися ними. Решту ми беремо відпрацьовувати згідно з рекомендаціями ДСНС щодо будівель поряд, де можна створювати відповідні укриття. Цей процес відбувається, і як сказав Олексій Михайлович – наше завдання забезпечити 100% можливістю навчатися у школах Вінниці в форматі офлайн», – зауважив Сергій Моргунов.


Переглядів: 2061
Поширень: 0