Поліцейські розшукали 211 дітей, більшість з яких втекли з дому через конфлікти з батьками

З початку року  на Вінниччині  до підрозділів поліції надійшло  212  звернень про зникнення дітей, 211  з яких уже  розшукано. 190 неповнолітніх поліцейські знайшли протягом доби, що значно знизило ризик вчинення відносно них протиправних дій. Про це 3 жовтня під час прес-конференції розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Вінницькій області Людмила Кузнєцова.

Переважно своє місце проживання залишають діти у віці від 14 до 16 років, які виховуються у неповних та проблемних сім’ях.

За словами Людмили Кузнєцової, серед головних причин уходу дітей є байдужість батьків,  відсутність довіри  і спілкування, фізичне та психологічне насилля в сім’ї . В цьому році поліцейськими складено 1482 протоколи на батьків або осіб, які їх замінюють, за неналежне виконання обов’язків з виховання дітей.

-    На фоні емоційного стресу діти, особливо в підлітковому віці, здатні на будь-які необдумані вчинки. Вона наражають себе  на небезпеку, не знаходячи розуміння і підтримки , в першу чергу, у своїх батьків, - Подолання  дитячої бездоглядності – проблема, яка вирішується комплексно, у співпраці з  службою у справах дітей, психологами. І найстрашніше, коли ми не можемо достукатися до батьків, роль яких у вихованні дитини визначальна, - зазначила майор поліції.

Поліцейські розшукали 211 дітей, більшість з яких втекли з дому через конфлікти з батьками

Часто протиріччя між батьками і дітьми виникають і через надмірну опіку –  дітей примушують до навчання, позбавляючи їх часу на відпочинок та дозвілля.

Є категорія підлітків, які систематично залишають домівки в пошуках дорослого і самостійного життя і не бачать необхідності попереджати своїх близьких. Таких дітей працівники ювенальної превенції знаходять в компаніях однолітків і навіть дорослих людей, нових друзів, з якими вони знайомляться через Інтернет.

 У ряді випадках підлітки можуть потрапити під негативний вплив компаній, в яких їм запропонують  спиртне та цигарки.

Поліцейські постійно відпрацьовують  заклади торгівлі на предмет продажу неповнолітніх спиртних напоїв. В цьому році 94 працівника торгівлі притягнули до відповідальності за такі порушення.
У разі зникнення дитини – необхідно відразу звертатись до підрозділів поліції або телефонувати  на спецлінію поліції «102».Переглядів: 2999
Поширень: 0