На Вінниччині пройшло засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Сьогодні проходило засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування за участі представників Вінницької обласної ради, Вінницької обласної військової адміністрації, районних рад, міських та селищних голів територіальних громад Вінниччини. Мер міста Сергій Моргунов також взяв участь у засіданні.

Основною метою Координаційної ради було обговорення питань щодо виконання бюджету області та Програми економічного і соціального розвитку за 2022 рік, а також цілей та пріоритетів на 2023 рік.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що спільними зусиллями представників місцевого самоврядування та органів виконавчої влади вдалось впоратись з викликами, які спричинила війна.

«У перші тижні повномасштабної війни основний тягар викликів ліг на місцеве самоврядування, – зазначає Сергій Моргунов. – Маю на увазі й підтримку переселенців, релокацію підприємстві, питання щодо підготовки до опалювального сезону, вирішенні питань логістики для бізнесу. І у тому числі основний пріоритет — підтримка наших Збройних Сил та Сил територіальної оборони. Але разом із тим, нам необхідно і далі готуватися до не менш складних випадків». Зокрема, опираючись уже на пережитий досвід, треба готуватись до наступного опалювального сезону, дода

Міський голова наголосив, що наразі важливим завданням має бути створення належних умов для ведення бізнесу.

«Коли я спілкуюсь із представниками бізнесу, то вони кажуть, що чим ближче до Сходу, то все менше бажання вкладати туди свої інвестиції або переїжджати тим, хто вже релокувався. Наше завдання – створити належні умови, тому що сьогодні ми одна із тих областей, які будуть знаходитися у досить жорстких конкурентних умовах щодо утримання або покращення економічного потенціалу».

Очільник міста на прикладі Вінниці пояснив, якими можуть бути заходи щодо збереження економічного потенціалу регіону та наповнення місцевих бюджетів.

«Релокація підприємств індустріальних парків, запровадження системи дуальної освіти у професійно-технічній освіті, так само співпраця з вищими навчальними закладами по підготовці кадрів, надання можливостей потенціальним інвесторам розміщати свої виробництва, та й не тільки виробництва, а й малий та середній бізнес, логістика, торгівля, надання послуг і так далі. Це всі ті наші можливості щодо збереження належного економічного потенціалу регіону, – зазначив Сергій Моргунов. – Як кажуть: «Війну виграє економіка». І ми повинні думати про те, щоб підтримувати і нарощувати можливості громад».Переглядів: 1664
Поширень: 1