Як охороняють державний кордон бійці оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1»

23 жовтня голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій побував у розташуванні  окремої бойової комендатури Могилів - Подільського прикордонного загону , яка виконує завдання з посилення охорони «Придністровського сегменту»  та ознайомився з ходом реконструкції відділення прикордонної служби  і пункту пропуску  «Грабарівка».Під час поїздки особливу зацікавленість голова ОДА виявив до організації діяльності оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1». 

Валерій Коровій оглянув бойову техніку та познайомився із умовами організації побуту прикордонників.

Як охороняють державний кордон бійці оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1»

Далі очільник регіону ознайомився з ходом реконструкції відділення прикордонної служби «Грабарівка» і пункту пропуску  Грабарівка — Окниця на кордоні з Молдовою.

«Саме тут безпосередньо буде здійснюватись охорона державного кордону, - зазначив голова ОДА.- 50 військових нестимуть службу, та ще й цивільні жителі будуть задіяні в обслуговуванні відділення. На цей об’єкт з обласного бюджету виділено майже 950 тисяч гривень. Це принципове рішення, ми дуже добре пам’ятаємо 2014 рік і те, як важко було працювати з місцевим населенням: ми повинні були гарантувати їм безпеку, але це було непросто зробити, і морально-психологічна ситуація тут була непроста. У зв’язку з  цим був розроблений комплекс заходів із покращення інженерної інфраструктури:  виритий протитанковий рів протяжністю більш як 30 км. І це вже є третій прикордонний пункт, який ми вводимо протягом останніх трьох років. Для мене, як для голови облдержадміністрації, дуже важливо забезпечити систему координації правоохоронних органів, в т. ч. Державної прикордонної служби , щоб гарантувати безпеку громадян, які проживають в Піщанському районі, особливо – в прикордонній зоні»,- підкреслив Валерій Коровій.

Як охороняють державний кордон бійці оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1»

Формування оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський» бере свій початок у вересні 2014 року. Перший бойовий виїзд для виконання завдань з охорони територіальної цілісності та суверенних рубежів України було здійснено у вересні 2014 року, в перші місяці агресії на Сході країни з боку терористичних угрупувань Російської Федерації. Свої завдання персонал оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський» виконував на трьох основних напрямках. Перший – на підступах до н.п. Фащівка на блокпосту «Балу», другий на контрольному пункті в’їзду – виїзду №3 на напрямку н.п. Горлівка – н.п. Зайцеве та третій на контрольному пункті в’їзду – виїзду №4 на напрямку н.п. Дебальцеве – н.п. Попасна.

На жаль, не обійшлося і без втрат серед персоналу, який виконував в той час бойове завдання. У бою загинув В’ячеслав Анатолійович Семенов, уродженець м. Жмеринка. Після повернення зі Сходу країни та по сьогоднішній день персонал оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1» виконує завдання з посилення охорони державного кордону на ділянці відповідальності Могилів – Подільського та Подільського прикордонних загонів, на межі з невизнаною територією Придністров’я та проходить підготовку з покращення фахових знань та практичних навичок в пункті постійної дислокації на базі Могилів – Подільського прикордонного загону.

Керує службовою діяльністю підрозділу підполковник Борис Стариков.Переглядів: 5385
Поширень: 0