Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька

За підтримки Українського культурного фонду у Вінниці відбувся грандіозний концерт Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (СХІД OPERA) з трьома музичними історіями. Взявши біографії лише трьох українців, що творили лише в одній царині – у музиці – вони показали, як їх доробок популярний і знаний у всьому світі й зараз. 

Ім’я Миколи Леонтовича вже стало музичним кодом Вінниччини. Його Щедрик подорожує світом і захоплює людей. Шість творів з музичного доробку композитора прозвучали зі сцени у чудовому виконанні солістів та оркестру з Харкова. Розпочато вечір було з чудової анімованої (пісочна анімація) розповіді про життя і спадок Леонтовича, а продовжили прекрасним виконанням «Щедрика». Прозвучали також фрагменти опери «На русалчин Великдень», «Ой з-за гори кам’яної», «Дударик» та інші пісні. Потужне звучання хору і талановите виконання солістів захопило вінничан.

Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька

Далі була розповідь про уродженцю Тернопільщини, що здобула світової слави як найвидатніша оперна співачка. Про життя Соломії Крушельницької не лише розповіли за допомогою образів, було також ввімкнено запис співу української примадонни. Тоді почалась оперна частина концерту, в якій оркестр та неперевершені солісти виконали відомі арії з репертуару Крушельницької. Це, в першу чергу арії з «Мадам Батерфляй» та «Манон Леско», а також сцена з «Тоски» і інші твори Джакомо Пуччіні. Такого неймовірного оперного співу давно не чули вінничани, тож дякували довгими оваціями.

Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька

Все друге відділення концерту було цілком присвячено джазу. А саме доробку учнів харків’янина Йосипа Шиллінгера. Саме він ще в Україні створив прообраз першого у світі симфо-джазу та був першим пропагандистом джазу, а вже виїхавши до Америки створив власну систему музичної композиції і навчав Джорджа Гершвіна, Гленна Міллера, Бенні Гудмена, Томмі Дорсі та інших. Лунали чудові фрагменти з «Поргі і Бесс», «Вестсайдської історії», а ще Moonlight Serenade і «Ой ходить сон коло вікон» в обробці О. Кошиця потішили слухачів. А на біс музиканти виконали «Sing, Sing, Sing» Бенні Гудмена змісивши танцювати хор на сцені, а весь зал аплодувати в такт.

Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька

Так через джаз, оперу та народну музику харків’яни розповіли про трьох відомих українців, які не лише розвивали свою культуру, а й змінювали світ. Велика подяка команді просвітницького проекту «Лінія культури» та творчій групі ХНАТОБу за приємний вечір і надзвичайний концерт!Переглядів: 2221
Поширень: 0