У Вінниці почали роботу мобільні екіпажі поліції «Поліна»

У Вінниці почали цілодобову роботу дві мобільні групи поліції під назвою «Поліна» (Поліція проти насильства). До складу екіпажів входять працівники превенції – дільничні офіцери поліції, працівники ювенальної превенції, патрульної поліції тощо. Ці мобільні групи виїжджають на виклик, де вчиняється домашнє насильство.

Одним з кроків протидії домашньому насильству є створення та функціонування мобільних груп поліції.

Цей проект стартував в окремих регіонах країни в червні 2017 року та, отримавши позитивні результати, наразі запроваджується по всій державі.

Учасники таких мобільних груп завдяки підтримці керівництва Національної поліції України, міжнародних партнерів та колег, пройшли відповідну підготовку на базі Львівського державного університету внутрішніх справ.

У Вінниці почали роботу мобільні екіпажі поліції «Поліна»

Успіх проекту полягає в досягненні системи закритого циклу допомоги людям: оперативну реакцію після звернення до поліції, конфіденційність, професійних працівників, супровід до безпечної інфраструктури, надання потрібної медичної, психологічної та правової допомоги.

Крім того, сьогодні з’явилися суттєві зміни у законодавстві з питань протидії домашньому насильству, нові важелі впливу на правопорушників та притягнення їх до відповідальності.

- Поліцейські, як входять до цих груп надають психологічну, медичну та правову допомогу постраждалим. Ці поліцейські пройшли відповідну підготовку, зокрема, з протидії та реагування на факти вчинення насильства в сім’ї. На правопорушників вони оформлятимуть припис, який унеможливить до 10 днів кривднику наближатись до помешкання потерпілого, - говорить заступник начальника ГУНП Вінниччини Руслан Мороз. – З нового року посилюється відповідальність за вчинення домашнього насильства – правопорушникам  загрожує кримінальна відповідальність.

У Вінниці почали роботу мобільні екіпажі поліції «Поліна»

Впродовж 10-ти місяців 2018 року до підрозділів поліції Вінницької області надійшло понад 7,7 тис. заяв та повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством, з яких: 90% подані жінками та 10% - представниками чоловічої статі. Щороку кількість таких звернень до поліції збільшується в середньому на 15%, що свідчить про те, що сама проблема перестає бути латентною – вона виходить із тіні.

За результатами опрацювання таких звернень більше 5 тис. правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності. На превентивний облік в органах поліції поставлено майже 4 тис. сімейних кривдників.

За вказаний період відділами та відділеннями поліції області розслідувано 60 кримінальних правопорушення, пов’язаних із домашнім насильством, від яких потерпіло 57 осіб, у т.ч. 1 дитина, 12 чоловіків та 43 жінки. Наразі зазначені кримінальні провадження із обвинувальними висновками скеровані до суду для прийняття остаточного рішення по справі.Переглядів: 6015
Поширень: 4