Енергоощадні, з тактильними кнопками та "розумні": у Вінниці встановюють 2 нових ліфти

У Вінниці наразі проводять роботи зі встановлення нових ліфтів у двох багатоповерхових будинках. Ці нові підйомники призначені для заміни застарілих, які вже вичерпали гарантійний термін експлуатації. Ремонтні роботи вже завершилися у 4-му під'їзді будинку за адресою проспект Космонавтів, 66, та розпочалися в 3-му під'їзді будинку на вулиці Чайковського, 15.

На минулому тижні успішно провели демонтаж старих ліфтових кабін, і цього тижня розпочали монтаж нового обладнання. Планується завершити роботи приблизно за три тижні.

Нові ліфти є продуктом турецького виробництва та мають значні переваги порівняно із застарілими моделями. Вони споживають щонайменше на 20% менше електроенергії, що робить їх більш енергоощадними. Також вони обладнані додатковими функціями, такими як тактильні кнопки для незрячих та система світлодіодної індикації. Наприклад, двері ліфта автоматично не зачиняться, якщо людина знаходиться надто близько до них. Крім того, при прибутті ліфта включається відповідне сповіщення, а сам ліфт оснащений поручнями.

“Нові ліфти встановлюють з розрахунками, щоб ними могли скористатися маломобільні вінничани: батьки з дитячими візочками чи містяни з інвалідністю. Крім того, з війни повертаються чимало військових з тими чи іншими пораненнями, тому маємо дбати про те, щоб будинки були зручними”, - каже директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Віталій Місецький.

В житловому секторі Вінниці турецькі ліфти з'явилися вперше у поточному році. Загалом було встановлено п'ять нових підйомників, з яких три були введені в експлуатацію наприкінці вересня цього року. Мешканці будинків по вулиці Стрілецька, 48-А, вулиці Келецька, 104, та вулиці А. Первозванного, 6, вже користуються перевагами цих нових ліфтів.

Нові ліфти працюють значно плавніше і відрізняються покращеною шумоізоляцією. Гарантійний термін експлуатації цих підйомників складає 25 років з моменту їх встановлення.

Крім того, у цих ліфтах встановлена система безпровідної диспетчеризації, яка у разі аварійної зупинки, дозволяє користувачам безпосередньо зв'язатися з диспетчером аварійної служби, шляхом натисканням відповідної кнопки у ліфті.

“Ця система добре зарекомендувала себе в умовах постійних відключень електроенергії під час минулого опалювального періоду”, - зазначає Віталій Місецький.

Паралельно з встановленням нових ліфтів у Вінниці ведуться роботи з капітально-відновлювального ремонту існуючих підйомників. Ці заходи спрямовані на те, щоб значно покращити стан і функціональність наявних ліфтів. В результаті цього ремонту гарантійний термін експлуатації ліфтів збільшується щонайменше на 12 років.Переглядів: 575
Поширень: 0