У холі міської ради відкрилась виставка копій старовинних карт, на яких зображена територія України

Протягом тижня у холі міської ради всі бажаючі зможуть побачити виставку копій старовинних карт. На них зображені території України до 18 століття. Найдавніша карта датується 1482 роком, її автор – Клавдій Птоломей, назва – «Карта Європейської Сарматії. Європа. Сарматський континент».

Виставку відвідав міський голова Сергій Моргунов. «Ці роботи мають історичну цінність не тільки для вінничан, а й в цілому для України. Радянська та російська царська історіографія стверджували те, що фактично України, як такої, не було. Але ми можемо сказати, що саме європейські картографи, історики-дослідники, етнографи, які перебували на території України, чітко ідентифікували те, що є територія України і є територія Московської держави або Московського царства. Мова йде про XV, XVI, XVII  століття. Ми можемо по цих картах навіть зрозуміти, яка була щільність заселення цієї території, де були замки, які  на сьогоднішній день не збереглися, зокрема, на території Поділля або сучасної Вінницької області. Можемо побачити, які села існували багато років тому. Це є наша історія, яку можна вивчати і по картах. Тому, всі бажаючі можуть ознайомитися з нашою давньої історією з допомогою географічних карт», – каже Сергій Моргунов.

У холі міської ради відкрилась виставка копій старовинних карт, на яких зображена територія України

Власник  колекції – керівник музею української марки міста Вінниці Олександр Білецький. «У холі міської ради представлена виставка копій старовинних карт, на яких зображена територія України до XVIII століття. Раніше карти вирізали  на дереві або випалювали на міді, це був дуже складний процес, тому фактично кожна карта була витвором мистецтва. Додатково дофарбовували акварелями чи іншими фарбами. Тут можна побачити копії дуже цікавих карт, наприклад, карта Птоломея, створена у другому столітті нашої ери, фактично нею користувались аж до XVII століття, частково до XVIII. Також варто відзначити карту Боплана, яка складається з вісьмох частин. Це перша в Європі середньорозмірна карта. Якщо подивитись на територію Поділля, то більшість населених пунктів, які зараз є маленькими селами, тоді мали замки. І навколо Вінниці є величезна кількість сіл, які позначені як замки. Такі речі дуже цікаві. Всі карти представлені тут в оригінальному розмірі», – Олександр БілецькийПереглядів: 3806
Поширень: 0