Вінничани показали високі результати на Кубку світу з сумо, Чемпіонатах світу з шахів та спортивних танців

За два останні місяці цього року у вінницьких спортсменів є значні досягнення, в тому числі на чемпіонатах світу. Так, на Чемпіонаті світу зі спортивних танців, що відбувся у Пекіні, вінничaни покaзaли нaйвищу мaйстерність тa стaли трьохразовими чемпіонaми світу. У Греції на Чемпіонаті світу з шахів вінничанин  Віктор Матвіїшен посів друге місце. Шість золотих медалей вибороли вихованці міської дитячо-юнацької спортивної школи №5 на Чемпіонат Європи з сумо, що проходив в Естонії. Цих та інших спортсменів привітали з успіхами сьогодні під час зустрічі з міською радою.

«Сьогодні у нас зустріч зі спортивною елітою не лише нашого міста Вінниці, а й України в цілому. Вінниця пишається вами, адже ваші досягнення є перемогою  в цілому територіальної громади міста. Наприклад, у 2017 році спортсмени Вінниці тільки на міжнародних змаганнях отримали 141 медаль за зайняті призові місця, а за півріччя 2018 року - 243 призових місця, і це – приємно. Я дякую вам за вашу кропітку працю, адже без постійних тренувань не можна досягти успіху, також важливо, щоб був командний підхід, адже вас підтримують тренери та ваші рідні, ми також вболіваємо та переживаємо за вас. У місті поступово нарощуємо спортивну матеріально-технічну базу наскільки це можливо в рамках нашого бюджету. Наприклад, у спортивних школах поступово проводимо ремонти, закуповуємо обладнання. Достатньо серйозно працюємо над розвитком спортивної інфраструктури міста. Стадіон біля Палацу дітей та юнацтва - це досить серйозний проект, про який кілька років тому ми могли лише мріяти, ми його вже реалізували. Ми підходимо до початку капітального ремонту нашого СКА,  де хочемо створити відповідні умови для тренувань та проведення змагань з ігрових видів спорту. Також ми працюємо по школах, адже якщо людина має талант до спорту та бажання ним займатись, то далі вже наше завдання на професійному рівні розвивати цей талант», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Вінничани показали високі результати на Кубку світу з сумо, Чемпіонатах світу з шахів та спортивних танців

З 1 по 3 жовтня в  Пекіні (Китай) відбувся чемпіонат світу зі спортивних танців. В ньому взяли участь члени збірної команди області та України, майстри спорту України міжнародного класу: Мороз Катерина та Мороз Андрій, а також їх тренер Мороз Ірина. Зa звaння крaщих змагались більше 615 учaсників із 16 крaїн світу, серед яких Україна, Китай, США, Румунія, Південна Корея, Австралія, Литва, Ізраїль, Грузія, Італія, Казахстан, Фінляндія, Греція тощо.

Вінничани показали високі результати на Кубку світу з сумо, Чемпіонатах світу з шахів та спортивних танців

Вінничaни покaзaли нaйвищу мaйстерність тa стaли трьохразовими чемпіонaми світу, a тaкож вибороли срібну тa бронзову медaлі у різних видaх прогрaми. На чемпіонаті світу 2018 року в Китаї вінницькі спортсмени виконали норматив Заслужених майстрів спорту України. Всього у змаганнях Андрій та Катерина Мороз виступили у 5 категоріях чемпіонату світу та представили Україну на найвищому рівні. Перші місця вінничани посіли у номінаціях «Молодь-2 Латина», «Дорослі Латина», «Показовий танець Латина Секвей». Друге – у номінації «Професіонали Латина» і третє – у номінації «Показовий танець Стандарт Секвей».

Чудово себе показали й вінницькі акробати. З 6 по 18 жовтня проходили ІІІ Юнацькі Олімпійські Ігри в Буенос-Айресі (Аргентина). Представники Вінниці Дарина Плохотнюк і Олександр Мадей здобули бронзові нагороди у спортивній акробатиці в змаганнях змішаних пар. Обидва спортсмени – майстри спорту України. Тренери пари: Ковальчук Галина – Заслужений працівник фізичної    культури та спорту, Заслужений тренер України, тренер вищої категорії.

Вінничани показали високі результати на Кубку світу з сумо, Чемпіонатах світу з шахів та спортивних танців

Голяк Юрій – Заслужений тренер України, тренер вищої категорії, член технічного комітету зі спортивної акробатики Міжнародної Федерації гімнастики. Відзначимо, що у спортивній акробатиці вперше розігрувалися нагороди у рамках Юнацьких Олімпіад. Тож наші спортсмени увійшли в історію.

Є досягнення й серед шахістів. З 19 по 30  жовтня у  м. Порто-Каррас, Греція, відбувся чемпіонат світу з класичних шахів серед юнаків 16 років, в якому вінничанин, вихованець міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 - Віктор Матвіїшен посів друге місце. В турнірі взяло участь 120 спортсменів з різних країн світу. Тренер Віктора Матвіїшена  - Боднар Микола,  майстер спорту України, Заслужений тренер України. Віктор Матвіїшен має звання майстер спорту України та майстер спорту міжнародного класу. Шахами займається з 6 років, уже протягом 10 років. Срібний призер чемпіонату світу з шахів до 16 років в 2018 році. Двічі чемпіон Європи до 12 років. В 2017 році вперше в Україні виборов відразу три золоті медалі в усіх трьох видах гри: класична, швидка та блискавична на чемпіонаті Україні з шахів серед юнаків до 16 років. 

Вінничани показали високі результати на Кубку світу з сумо, Чемпіонатах світу з шахів та спортивних танців

З 25 по 29 жовтня в м. Реквере (Естонія) проходив чемпіонат Європи з сумо серед юнаків та дівчат. У даних змаганнях вихованці МДЮСШ №5: Явгусішин Данило, Нікітінська Олена, Колесник Валерія вибороли 6 золотих медалей. Спортсмени тренуються у Заслуженого тренера України з сумо - Даіаурі Важі Шотайовича та у Заслуженого Майстра Спорту України та чемпіонки Всесвітніх ігор 2017р. з сумо - Колесник Світлани Анатоліївни. З 10 по 11 листопада у м. Стамбул (Туреччина) проходив Кубок Світу з сумо серед дорослих. Семикрас Святослав (вагова категорія 85 кг) та Даіаурі Важа (вагова категорія 115 кг) стали чемпіонами Кубку. 

Тренер спортсменів Колесник Світлана, Заслужений майстер спорту України з сумо, чемпіонка та призерка чемпіонатів України, Європи, міжнародних турнірів, срібна призерка чемпіонату та Кубку світу, чемпіонка Всесвітніх ігор 2017р., також брала участь у Кубку світу та виборола 1 командне місце та 3 місце у ваговій категорії 80 кг.Переглядів: 3923
Поширень: 0