За останній місяць у Вінниці стерилізували близько 250 безпритульних собак у рамках співпраці з ТОВ «Чотири лапи Україна»

З середини жовтня представники ТОВ «Чотири лапи Україна» безкоштовно проводили стерилізацію безпритульних собак Вінниці та навчали цьому працівників Вінницького муніципального притулку для тварин. За цей час було проведено вакцинацію, стерилізацію, дегільментизацію та кліпсування майже 250 тваринам. Також пройшло навчання для людей, які займаються відловом тварин у муніципальному притулку.

Нагадаємо, що у 2016 році було прийнято Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці 2016-2020 рр. В цьому році було завершене  будівництво притулку для собак. А 17 жовтня 2018 року був підписаний Меморандум про співробітництво між виконавчим комітетом Вінницької міської ради, неприбутковим благодійним фондом FOUR PAWS International та ТОВ «Чотири лапи Україна». 

Згідно з Меморандумом, неприбутковий благодійний фонд FOUR PAWS International виділив кошти на те, щоб представники ТОВ «Чотири лапи України» провели стерилізацію безпритульних тварин. А також - навчили цьому працівників Вінницького муніципального притулку для тварин. Після цього заклад отримав відповідний сертифікат, який дає їм право проводити такі операції. Також спеціалістів навчили тому, як відловлювати безпритульних тварин, проводити, вакцинацію, дегільментизацію і кліпсування. 

За останній місяць у Вінниці стерилізували близько 250 безпритульних собак у рамках співпраці з ТОВ «Чотири лапи Україна»

«Я побачила чудову взаємодію між муніципалітетом та ТОВ «Чотири лапи України». Сподіваюсь, що в майбутньому ви продовжите цю роботу і будете вдосконалюватись у практиці. Дякую за плідну співпрацю», – зазначила представниця міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS International керівник всіх проектів по допомозі безпритульним тваринам в Європі Аріель Брун.

«Я дуже вдячний вашим фахівцям за проведену роботу та досвід, який вони передали  працівникам вінницького муніципальному притулку. Сподіваюсь на те, що наша співпраця буде продовжуватись в подальшому», – сказав директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко.

«Під час проекту по допомозі безпритульним тваринам у місті Вінниці нами було простерилізовано та вакциновано від сказу 244 тварини. За цей час до нашої операційної завітали фельдшери та ветеринарні лікарі муніципального притулку, які пройшли навчання та практику і здобули нові навички, які їм в майбутньому знадобляться для того, щоб продовжувати вирішення питань безпритульних тварин гуманним шляхом після того, як наша команда поїде з міста. Це була дуже плідна співпраця, нам було приємно працювати в притулку, де нам надали зручні умови для проведення операцій. Ми працювали в хірургічній кімнаті та приміщенні післяопераційної перетримки тварин. Якщо буде необхідність, ми будемо раді повернутись до вас», – сказав ветеринарний лікар ТОВ «Чотири лапи України» Катерина Луцкевич.

За останній місяць у Вінниці стерилізували близько 250 безпритульних собак у рамках співпраці з ТОВ «Чотири лапи Україна»

«Попрацювавши місяць з міжнародною організацією  «FOUR PAWS International» та ТОВ «Чотири лапи Україна» фахівці міського притулку отримали багато цінної інформації та практичного досвіду. Навчання проходили доглядачі за тваринами, ловці, ветеринарні лікарі, адміністратор, взагалі – всі працівники. Навчилися проведенню операцій, правильному гуманному відлову тварин, отримали досвід міжнародної організації щодо того, з якими ліками краще працювати, як накладаються шви, догляд за тваринами тощо. Тепер ми бачимо як нам рухатись вперед, розвиватись та вдосконалюватись. Після навчання ми отримали ліцензію на ветеринарну практику, яка надає нам право проводити операції, цілий ряд ветеринарних заходів, серед яких – вакцинація, дегельмінтизація, лікування тварин тощо. У ветеринарному притулку є перша ветеринарна муніципальна клініка, яка буде надавати допомогу тваринам. Досвід, який ми отримали від міжнародної організації, ми використовуватимемо у муніципальній клініці», – зазначив начальник Муніципального притулку для тварин міста Вінниці Іван Левінський.

За останній місяць у Вінниці стерилізували близько 250 безпритульних собак у рамках співпраці з ТОВ «Чотири лапи Україна»

Довідка

Також у 2018 році операції собакам проводили у рамках реалізації проекту «Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (собак) міста Вінниця», який минулого року став одним з переможців конкурсу «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці». Тоді було стерилізовано 235 собак, виловлених силами служби відлову тварин Муніципального притулку та волонтерів міста. Переглядів: 1585
Поширень: 0