Захиснику з Вінниці передали лампадку з Вифлеємським вогнем Миру: де її розмістили

Вогонь Миру з Вифлеєма є символом надії, злагоди та добра. Цьогорічну лампадку з цим особливим вогнем передали представники молодіжної організації "Пласт" до рук Антона Іщука, співробітника департаменту транспорту та міської мобільності міської ради, який від березня 2022 року захищає нашу країну в Збройних силах України. З цього моменту, починаючи з 20 грудня, кожен охочий може запалити свічку від цієї особливої лампадки та внести дух Різдва у свій дім.

Традиційно члени Вінницького осередку Національної скаутської організації "Пласт" передають Вогонь Миру з Вифлеєма, щоб встановити його лампадку у холі міської ради. Цього року лампадку прийняв Антон Іщук, Захисник України, який стоїть на захисті нашої країни.

«Сьогодні цей Вогонь усім нам покликаний нагадати, що в єдності наша сила та міць. І про те, що нині ми маємо думати про тих, хто потребує нашої допомоги. А особливо про тих, хто не святкуватиме Різдво разом зі своєю родиною через хворобу, життєві обставини або захищаючи нашу країну від ворогів на передовій», – говорить Антон Іщук.

Максим Філанчук, керівник департаменту культури Вінницької міської ради, вказав, що передача Вифлеємського вогню військовослужбовцю є символічним актом. Це особливо значуще, адже Захисник служив громаді, а нині служить Україні та здобуває Перемогу спільно зі своїми побратимами.

«Передача Вифлеємського вогню миру у Вінниці відбувається вже кілька років поспіль та стала доброю традицією, що об'єднує громаду. Вона зближає людей незалежно від їхнього віросповідання», – каже Максим Філанчук.

Під час зустрічі представники «Пласту», зокрема – голова Станичної Пластової Старшини Анна Бояновська, розповіла про місію у межах роботи пластового осередку, яку виконують щороку напередодні Різдва Христового.

«Вже понад 30 років церемонія передачі Вогню розпочинається в Австрії у Відні, куди його привозять з Вифлеєму. Далі скаути розповсюджують його по всій земній кулі. А також до тих, хто потребує його в цей непростий час», – каже Анна Бояновська.

Вифлеємський вогонь буде горіти у лампадках впродовж усього періоду Різдвяних свят.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до лікарень, щоб ті, хто перебуває далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Довідка:

Від 1988-го щороку українські пластуни перебирають Вифлеємський вогонь від польських скаутів на митному переході і поширюють його по всій Україні. Цього року, як і попереднього Вогонь потрапив у кожне місто України залізничними шляхами.

Вперше Вифлеємський вогонь до нашої держави потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході. Він символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Його заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

Після 2014 року, коли росія розв’язала війну на сході України, пластуни почали поширювати Вифлеємський вогонь разом з гуманітарною допомогою на передову, щоб Захисники та Захисниці також відчули тепло та підтримку всього народу.Переглядів: 654
Поширень: 0