Колядували та щедрували: у Вінницькій бібліотеці-філії № 1 відтворили різдвяну виставу

Здавна, в грудні та січні, українці святкують різдвяно-новорічні свята. Колядки та щедрівки є невід'ємною частиною свята. Члени народознавчого клубу "Калинонька" з Вінницької бібліотеки-філії № 1 створили виставу, яка відтворює ці традиції. Відвідувачі, включаючи переселенців, занурилися в атмосферу різдвяної магії та тепла, відзначаючи багатство українських традицій та Подільського краю.

Початково глядачі отримали інформацію про ключові аспекти українського Різдва, такі як колядки, щедрівки, пісні, різдвяні обряди та символічне оформлення святкового столу. Крім того, їм дали можливість поділитися своїми родинними традиціями, - повідомляє Вінницька міська рада.

«У наших обрядових піснях від покоління до покоління передається сила й мудрість нашого народу, його характер і душа. Ми вирішили провести свято аби нагадати та популяризувати наші різдвяно-новорічні традиції. Адже відомо, що українські традиції – це основа національної ідентичності», – говорить директорка книгозбірні № 1 Ольга Вергун.

За словами Лідії Гнатенко, керівниці народознавчого клубу «Калинонька», у ньому вже протягом 10 років знайомлять читачів та відвідувачів бібліотеки з народними традиціями, звичаями, обрядами як України, так і Поділля. Цього разу підготували театралізовану виставу «Як Маланку милу працювати вчили». Участь у постановці взяли учні ліцеїв № 9 та №22.

«У нас багата культурна спадщина і нею потрібно ділитись, необхідно її цінувати та плекати. І ми впевнені, що ніхто не зможе в нас забрати нашу історію, наші традиції. Ця святкова вистава «Як Маланку милу працювати вчили» відобразила багатогранності та унікальність нашої національної культури. Адже із сивої давнини під час різдвяних свят ходили ряжені і розігрували різні сцени із життя народу. Наша сценка про те, як колядники «вилікували» Козу», – розповіла Лідія Гнатенко.

Дійство вдало поєднувало колядування та щедрування. У ньому були представлені характерні персонажі – Маланка, коза, господар, кішка та циганка. Юним акторам вдалося створити святкову атмосферу, що перенесла глядачів у теплий та веселий світ українських обрядів.Переглядів: 569
Поширень: 0