Депутати міської ради проголосували за утворення Деснянського старостинського округу

30 листопада під час сесії Вінницької міської ради було прийняте рішення про утворення Деснянського старостинського округу з центром в селищі міського типу Десна. Представлятиме інтереси жителів старостинського округу староста. Ця посада є виборною.

Кілька років тому громада селища Десна, що у передмісті Вінниці, висловила бажання приєднатися до обласного центру. Тоді були проведені громадські слухання, на яких мешканці ініціативу підтримали. На минулій сесії Вінницької міської ради, яка відбулась 26 жовтня, депутати проголосували за рішення щодо добровільного приєднання територіальної громади селища Десна Вінницького району до територіальної громади міста Вінниці. 

«Цим рішенням ми юридично ставимо крапку щодо приєднання Десни до Вінниці. Цей процес тривав з 2015 року, і сьогодні він на стадії логічного завершення. Тому при формуванні бюджету на 2019 року ми будемо враховувати питання, які пов’язані з Десною з точки зору розвитку і підтримки соціальної та іншої інфраструктури», - зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Сьогодні під час чергової сесії було прийняте рішення щодо створення Деснянського старостинського округу. Також депутати проголосували за початок реорганізації Деснянської селищної ради (смт. Десна, вул. Гагаріна, будинок 2) шляхом приєднання до Вінницької міської ради.  Для цього створюється спеціальна комісія. 

Також одним з сесійних питань було затвердження Положення про старосту Вінницької міської об’єднаної територіальної громади. У документі йдеться про те, що староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування, яка представляє інтереси жителів села/селища, що входить до відповідного старостинського округу.

До проведення перших виборів старости на території смт. Десна, обов’язки старости буде виконувати Галина Обливач, яка здійснювала повноваження селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міста Вінниці і в результаті було утворено Вінницьку міську об’єднану територіальну громаду.

Строк повноважень старости, обраного на чергових виборах, становить п'ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підстав і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».Переглядів: 3492
Поширень: 1