Робот Scorpion, створений студентами ВНТУ, здобув срібло на міжнародних змаганнях EARTH ROVER 2018

Студенти кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету Дмитро Пантелюк і Дмитро Кудрявцев та їхній тренер кандидат технічних наук, старший викладач Сергій Барабан створили робота Скорпіона, котрий отримав другу сходинку п’єдесталу на VI міжнародних змаганнях з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018

21-24 листопада в Технічному університеті Молдови, Кишинів, відбулись VI міжнародні змагання з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018, де своїх роботів представляли 14 студентських команд.

Команда ВНТУ поступилась лише румунам, чий виріб був оснащений дорогими деталями і було очевидно, що створення цього робота потребувало вагомих фінансових вкладень і матеріальних затрат.

Робот Scorpion, створений студентами ВНТУ, здобув срібло на міжнародних змаганнях EARTH ROVER 2018

«Журі, до складу якого входили ІТ-фахівці провідних світових і молдовських фірм, оцінювало роботів за цілою низкою різноманітних критеріїв», — розповідає Сергій Барабан.

До речі, Сергій Володимирович викладає не лише на кафедрі комп’ютерних наук ВНТУ, а й на кафедрі радіотехніки. Водночас він є і викладачем робототехніки в Малій академії наук України і для учасників молодіжного скаутського технічного руху IT-SCOUTS, що діє при ВНТУ. (більше інформації про IT-SCOUTS  тут http://itscouts.vntu.edu.ua/)

«Наш робот Скорпіон має максимум функціональності. Жоден інший робот, представлений на конкурсі, не мав 8-ми функцій, лише наш. До того ж Скорпіон мінімально енергозатратний — дуже ощадливий! І має мінімальну вартість виготовлення. Корпус ми самі спроектували і роздрукували на 3D-принтері. Гусениці виготовили із звичайнісіньких  портфельних ременів. Ми знали, що є категорія мінімальні затрати, тому мали на меті здешевити нашого Скорпіона по-максимуму», — пояснює едвайзер срібної команди Earth Rover 2018.

Робот Scorpion, створений студентами ВНТУ, здобув срібло на міжнародних змаганнях EARTH ROVER 2018

Плата керування Скорпіона — Arduino Mega. Ним можна здійснювати віддалене керування через радіо канал з дальністю 2 кілометри. Серед усіх конкурсних роботів було лише два з радіокеруванням і з такою дальністю. В усіх інших було Wi-Fi і Bluetooth керування.

Сергій Володимирович продовжує:

«А ще ми Скорпіону спроектували відеопередачу з камери. Він може здійснювати телеметрію — віддалене вимірювання. Має датчики температури, вологості, освітленості, якості повітря і датчик вогню. Ще у нього є маніпулятор — така собі рука, якою він може брати невеликі предмети. Є стоп-функція перед перешкодами. Може невелику перешкоду, яка виникає на його шляху, відсунити вбік і їхати далі. Вміє він їхати за чітким маршрутом — по лінії завдяки своїм трьом оптоелектронним датчикам. І вміє їхати лабіринтом завдяки своєму ультразвуковому датчику».

Робот Scorpion, створений студентами ВНТУ, здобув срібло на міжнародних змаганнях EARTH ROVER 2018

Розробка дуже свіжа. Створена зумисне до цього конкурсу. Її до змагань бачили лише колеги з кафедри комп’ютерних наук.

Якщо виготовити з якісніших матеріалів, цілком можливе практичне застосування. Приміром в міністерстві надзвичайних ситуацій.

Скорпіон, приміром, якщо бачить вогонь — зупиняється і передає на пульт «Fire!!!»

Срібні призери Earth Rover 2018 дуже вдячні спонсорам свого Скорпіона — фірмі Exadel Ukraine та фірмі Phonet. До речі, у цих фірмах працюють на керівних посадах випускники кафедри комп’ютерних наук ВНТУ.

Робот Scorpion, створений студентами ВНТУ, здобув срібло на міжнародних змаганнях EARTH ROVER 2018

Сергій Барабан зауважує, що змагання відбувалися в бізнес-інкубаторі Технічного університету Молдови: «Як цей конкурс виник, цікава історія. У них в університеті теж є спеціальність «комп’ютерні науки». Для цих студентів читають предмет «робототехніка». Аби отримати оцінку за семестр, студенти мають виготовити робота. І три кращих розробки беруть участь у міжнародних змаганнях Earth Rover. Три молдавські команди-учасниці змагань і були переможцями університетського конкурсу».

Робот Scorpion має максимум функцій і мінімум затрат, не має страху перед перешкодами.

І найточніше про нього говорить його слоган —

Real scorpions have had millions years to evolve. Copy them so you don’t have to wait so long!Переглядів: 3126
Поширень: 0