Ви й досі пов’язуєте повноту вашої дитини з її гарним апетитом? Гадаєте, з часом зайві кілограми зникнуть самі? Насправді ж ожиріння  — це діагноз, який свідчить про порушення природних обмінних процесів в організмі. Якщо його не лікувати, то у майбутньому пацієнтові загрожує низка серцево-судинних хвороб. Чим раніше скоригуєте вагу, тим більше шансів, що дитина виросте здоровою!

Шукайте причину зайвої ваги

Крижопільський школяр Максим вже кілька років перебуває на обласному обліку через ожиріння. Йому — 11 років. Він важить 75 кг при зрості 154 см. Вдома скинути зайве не вдалося, тому Максима направили на ендокринологічне обстеження, а потім — до спеціалізованого санаторію у Вінниці. Тут під наглядом фахівців за перший тиждень зміни школяр позбувся перших двох кілограмів. Найважливіша робота над собою — попереду.  

За даними медичного статистичного інформаційно-аналітичного центру Вінницької області, дітей з діагнозом «ожиріння» наразі в регіоні понад 6 тисяч. Естетичний та психологічний дискомфорт таких пацієнтів — лише один з аспектів проблеми. Адже ожирінням вважають хронічне захворювання з нетипово високим накопиченням жирових відкладень. Надмірна повнота шкодить усім системам організму, зокрема кровообігу. Її практично завжди супроводжують артеріальна гіпертензія, задишка, перенапружене виконання фізичних навантажень.

Дитяча повнота - дорослы хвороби серця!

«Дитяче ожиріння набуває масштабів соціальної проблеми, бо його наслідки проявляються з часом, — констатує Лариса Мовчан, головна лікарка Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію. — У дорослому віці такі пацієнти мають високий ризик розвитку цукрового діабету, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда або інсульту».

Причиною зайвої ваги у дитини можуть бути гормональні зміни перехідного віку, порушення у роботі ендокринної системи та неправильний режим харчування. Отже, спочатку зверніться на консультацію до ендокринолога, а далі — до дієтолога, аби  зробити щоденне меню більш здоровим і збалансованим.  

Дитяча повнота - дорослы хвороби серця!

Зменшуйте порції і додайте фізкультури

Табу для повної дитини – прості вуглеводи. Йдеться про здобу, солодощі, картоплю, макаронні вироби, фаст-фуд, напівфабрикати, газовані солодкі напої. Відновити енергетичний запас допоможуть складні вуглеводи — гречана, ячмінна чи вівсяна каші.  

Варто відмовитися від смажених страв, надавши перевагу відварним, тушкованим, запеченим або приготовленим на пару продуктам. Розділяйте їжу на 4-5 прийомів невеликими порціями. Загальна калорійність при цьому має залишатися у межах 1500 – 1600 ккал за добу.

Дитяча повнота - дорослы хвороби серця!

«Корисно 2-3 рази на тиждень проводити розвантажувальні дні, зменшивши калорійність до 700-800 ккал, — рекомендує Наталя Кухта, медична сестра з дієтичного харчування  Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію. — Тоді головний акцент — на овочевих та кисломолочних стравах. Юним пацієнтам санаторію ми пропонуємо рагу, зелений горошок або кабачкову ікру як гарнір».

Дитяча повнота - дорослы хвороби серця!

Додайте до дієти регулярну фізичну активність. Починати краще зі швидкої ходьби та силових вправ у комфортному ритмі. Корисними будуть також фізіотерапевтичні процедури — електросон, масаж, грязе- та водолікування.

Не відкладайте боротьбу із зайвими кілограмами! Зверніться до сімейного лікаря за направленням на додаткові обстеження і обов’язково підтримуйте дитину психологічно!

Дитяча повнота - дорослы хвороби серця!

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією». Переглядів: 2623
Поширень: 0