До бійців «Червоної Калини»  вирушили ще п’ять Mavic 3T від Вінницької громади

Сьогодні, 19 лютого, міський голова Сергій Моргунов та секретар міської ради Павло Яблонський передали ще п’ять квадрокоптерів Mavic 3T заступнику командира 14-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Червона калина». Вони відповідають запитам військових, оскільки можуть працювати навіть вночі.

Вінницька міська рада спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом,  який заснували міський голова Вінниці Сергій Моргунов та голова обласної ради Вячеслав Соколовий, а очолити погодився Володимир Гройсман,- активно взаємодіє з військовими, намагаючись оперативно задовольняти їхні потреби. Бійці «Червоної калини», що зараз обороняють південні рубежі України, виразили бажання отримати саме квадрокоптери Mavic 3T з тепловізором для нічних операцій.

«Зараз наша громада підтримує близько 30 військових частин. На цей напрям – безпека та оборона – в бюджеті громади передбачено майже 1 млрд грн, – говорить Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Фахівці міської ради та координатори Гумштабу спілкуються із військовими, мають розуміння, що їм потрібно. Наша команда передає певний перелік речей: це і різні види дронів, і прожектори, і зарядні станції, автомобілі, хімічні грілки… Зрозуміло, що важку техніку ми купувати не можемо. Органам місцевого самоврядування це не дозволено робити законодавством. Але можемо закривати інші, також важливі, запити наших військових. Головне, аби все це обладнання берегло життя наших хлопців та дівчат».

Лише минулого тижня бійці «Червоної калини» отримали Mavic 3T від координаторів Гуманітарного штабу, і він уже добре себе зарекомендував, розповів полковник, заступник командира 14-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України.

«Наші хлопці та дівчата нині боронять країну на південному напрямку. Всі ми розуміємо, яка зараз ситуація на фронті – росіяни лізуть з усіх сторін, – пояснює полковник. – Mavic 3T, який обладнаний тепловізором, дозволяє військовим працювати вночі, виявляти техніку противника, скупчення живої сили. Також він може переносити скиди. Такі квадрокоптери сьогодні дуже корисні на передовій».

Ці п’ять квадрокоптерів були закуплені коштом міського бюджету.

«Ми пройшли всі процедури, які передбачає чинне законодавство, – говорить директор департаменту цивільного захисту Олег Парфілов. – Як тільки тендери були завершені, ми отримали ці БпЛА – вони одразу були передані військовим. Розуміємо, наскільки це зараз важливі прилади для хлопців та дівчат на передовій».

Загалом на пріоритет «Безпека та оборона» цьогоріч у бюджеті громади передбачили майже 1 млрд грн, а це третина коштів, які не входять до захищених статтей.Переглядів: 404
Поширень: 0