Перспективи розвитку Території SUN: вінничани висловили свою думку

ВМР інформує, що у Вінниці представили та обговорили результати опитування громадської думки щодо перспектив розвитку Території SUN.

Це відбулося вчора, 20 лютого, на першому засіданні робочої групи з підготовки концепції ревіталізації території колишнього дитячого санаторію ім. Коцюбинського, яку останні роки містяни і гості більше знають як Територію SUN.

Результати онлайн-опитування представила Олександра Венславовська, співголова робочої групи, голова ГО «Мистецьке об’єднання “Плай”». З її слів, цей проєкт спрямований на співпрацю, дослідження та пошук рішень для території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського.

«У 2019 році з підтримкою міськради ми зініціювали на цій території фестиваль Ticket to the Sun, після чого ряд громадських організацій проводили там свої івенти: Вікенд мандрівників, Urban weekend, екофест “Ді-Ли” та багато інших. Навіть минулого року нам вдалося провести благодійний Ticket to the Sun, який був спрямований також на психологічне відновлення, тому що серед учасників було багато переселенців і військових, які на той момент перебували у Вінниці. Культурна складова зробила цю спробу ревіталізації, коли ми мистецтвом випробовуємо якісь території - але далі потрібен більш серйозний підхід. І в цьому процесі ревіталізації дуже важлива міжсекторальна співпраця, коли громадянське суспільство, місцеві органи й бізнес втілюють спільний проєкт з чіткою місією. Я дуже вірю, що це у нас вийде, і що це можливо», – зазначила Олександра Венславовська, співголова робочої групи, голова ГО «Мистецьке об’єднання “Плай”».

Опитування тривало онлайн з 1 до 20 лютого, і участь у ньому взяли понад 400 охочих та небайдужих жителів міста (переважно віком 25-44 років). Результати показали, що абсолютна більшість опитаних (97%) бажає, щоб територія отримала нове життя. Водночас ідею ревіталізації Території SUN з новим наповненням повністю підтримують 82,82% опитаних, а 70,16% гадають, що там варто щось змінювати вже зараз, під час тривання воєнного стану.

Це опитування громадської думки відбулося у рамках проєкту «Platform of Action: розвиток Території SUN», яке розпочало Мистецьке об’єднання «ПЛАЙ» за підтримки та фінансування Goethe Institut через програму EU4Culture. Воно містило близько 20 питань, серед яких можна було висловити власні ідеї та рекомендації щодо розвитку території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського.

Першочерговий потенціал щодо наповнення території люди бачать у таких сферах:

  • культурні події (63%)
  • освітні заходи, кемпи, літні школи (59,2%)
  • активний відпочинок (51,78%)
  • творчі майстерні, галереї, резиденції (50,35%)
  • екологічні активності (41,05%)
  • оздоровлення (33,89%)
  • реабілітація (30,31%)
  • рекреація (27,2%)
  • майстерні для крафтовиків та майстрів (20,52%).

Серед основних побоювань щодо Території SUN, які висловили учасники опитування, була «забудова». Втім голова робочої групи, заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний запевнив, що міська рада зацікавлена у розвитку цього простору як культурної і рекреаційної зони.

«Ця територія була, є і буде рекреаційною. Для нас це дуже важливо. Нагадаю, що цей проєкт є у Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року як основний для розвитку і культури, і туризму, і мистецьких заходів. Ми уже проводили на Території SUN активності, і побачили що це подобається дуже багатьом людям: як вінничанам, так і гостям міста. І особливо важливим цей ресурс стає в часи воєнних викликів - для психологічного відновлення цивільних і військових. Тому хотілося б, щоб ми напрацювали якісний продукт, який зніме побоювання містян щодо використання цієї території в майбутньому», – сказав заступник міського голови Андрій Очеретний.

Онлайн-опитування вінничан стало першим важливим кроком проєкту «Platform of Action: розвиток Території SUN». Воно дозволяє дослідити потреби громади та зацікавлених сторін і визначити напрямок роботи вже під час фахових зустрічей експертів, які відбудуться навесні за трьома напрямками: екологія/ландшафт; креативні/культурні індустрії й туризм; ревіталізація та урбанізм. В результаті буде сформована і винесена на широке обговорення цілісна концепція розвитку міського простору в межах Території SUN. Підсумковий документ стане стратегічним орієнтиром майбутнього розвитку міського простору як культурної і рекреаційної зони для розвитку соціального підприємництва, креативних індустрій та сталого міського планування.Переглядів: 434
Поширень: 0