Вінничани у Японії: перші результати візиту в Токіо

ВМР інформує, що нещодавно у Токіо завершився Японсько-Український форум сприяння відбудови України.

Під час панельних дискусій, круглих столів та зустрічей на рівні бізнес-кіл та представників українських міст йшла мова про стратегічні завдання із залученням сучасних технологій, націлених на прискорення відновлення нашої країни.

Свої напрацювання та проєкти презентувала і Вінницька делегація за участю заступників міського голови Сергія Матусяка та Миколи Форманюка.

Підсумком Форуму стала низка попередніх домовленостей щодо налагодження співпраці в реалізації важливих екологічних та інфраструктурних проєктів громади.

Як зазначив заступник міського голови Сергій Матусяк, у перебігу Форуму вінницькій делегації вдалося налагодити конструктивний діалог із Японським агенством міжнародного співробітництва JICA (Japan International Cooperation Agency), що є потужною зв’язуючою ланкою між урядом Японії, бізнесом та зовнішнім світом. Саме через неї інвестуються різноманітні проєкти в різних країнах. Метою Вінниці було знайти надійного партнера для реалізації своїх напрацювань. Зокрема, акцентували увагу на екологічних заходах, передбачених Зеленим курсом Вінниці, та побудові нової мостової переправи. За словами Сергія Матусяка, результати зустрічі були досить змістовні.

«Те, на що ми робили основні акценти, – це два екологічні проєкти: рекультивація зі встановленням газозбірної системи на Стадницькому полігоні твердих побутових відходів та реконструкція очисних споруд водоканалу в частині встановлення теплових насосів. За першим проєктом, у межах Форуму, мали дві робочі зустрічі з компанією Toyota. Варто зазначити, що це продовження нашого діалогу із її головним офісом, який делегація Вінниці на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим розпочала минулого року у Варшаві на виставці та конференції ReBuild. За другим – працюємо паралельно із компанією Mitsuya. Потрібно сказати, що за обома екологічними проєктах ми відчули зацікавленість потенційних інвесторів. Тож маємо надію на подальшу співпрацю і, відповідно, сприяння в отриманні обладнання японського виробництва», – зазначив Сергій Матусяк.

Також він повідомив, що компанії, які спеціалізуються на містобудуванні, зацікавились і презентованим вінницьким проєктом, що стосується зведення мостового переходу Янгеля-Лук’яненка. Тож на черзі за усіма трьома позиціями – розробка проєктно-кошторисної документації й інші технічні узгодження.

«За результатами наших зустрічей ми почули підтвердження готовності японської сторони починати працювати по зазначених напрямах уже у цьому році, – підкреслив заступник міського голови. – У зв’язку із цим важливими будуть і результати візиту до Японії прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який відбувся 19 лютого. Сподіваємося, що у його перебігу будуть розроблені конкретні інструменти щодо оформлення інвестиційних угод. Адже вимоги та параметри, які ставлять японські компанії відрізняються від тих, які висуваються на європейському рівні».

Проте, не дивлячись на відстань та ментальні відмінності, Японія сьогодні відкрита для України. Вона готова до партнерства та всебічної підтримки нашої держави у ці нелегкі часи.

«Під час Форуму ми відчули глибоке розуміння з боку японців тієї ситуації, яку зараз переживає Україна із рашистською агресією. Вони як ніхто усвідомлюють ті проблеми, котрі сьогодні є у нас як у результаті військових дій, так і екологічних катастроф, спричинених ними. Японці не просто висловлюють співчуття, а готові ділитися досвідом та напрацюваннями. А це наразі найкращі практики у світі щодо реалізації програм відновлення та відбудови, – наголосив Сергій Матусяк. – Я впевнений у тому, що вони готові нам допомогти і я переконаний у тому, що наш візит і наше представлення там принесе результати».Переглядів: 430
Поширень: 0