Підтримка у розмірі 4700 євро на культурні заходи: проєкт вінницької книгозбірні переміг на міжнародному конкурсі

ВМР пише, що на базі Вінницької центральній міської бібліотеки імені Івана Бевза реалізовують проєкт «Книжковий релакс: психологічна підтримка та бібліотерапія».

Він націлений на покращення психологічного стану жителів громади та людей, які зазнали втрат і були вимушені покинути свої домівки.

У межах цієї ініціативи щовівторка у книгозбірні проводять безкоштовні психологічні тренінги та консультації, а також за попередньої реєстрації – заняття з піщаної анімації.

Втілення цього проєкту стало можливим завдяки перемозі у міжнародному конкурсі грантів.

«Заклад культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» спільно з ГО «Культурний Всесвіт» отримали фінансову підтримку від «Culture Helps/Культура допомагає». Всього було подано 539 заявок, з яких підтримали 20-ть: із України, Польщі, Литви, Словенії та Угорщини. Усі заявки були оцінені незалежними експертами, а організації, які набрали найбільшу кількість балів за результатами оцінювання, стали переможцями. Тож нам було виділено 4700 євро для реалізації нашого проєкту «Книжковий релакс: психологічна підтримка та бібліотерапія», – говорить Олена Заквацька.

Основою метою цієї програми є покращення психологічного стану жителів громади, а також переселенців. Допомогти їм інтегруватися у нові спільноти через культуру.

«У межах цієї ініціативи в нашій міській бібліотеці проводяться психологічні тренінги, консультації та заняття з піщаної анімації з використанням музикотерапії. Усі ці заходи в комплексі призначені для сприяння емоційному зціленню та адаптації за допомогою книг із психології та саморозвитку. Їх закупили за кошти проєкту, а це – 220 примірників як українських, так і зарубіжних авторів, що були видані впродовж 2023-2024 років, – підкреслила директорка. – Для нас, бібліотекарів, важливо, щоб наші читачі знайшли ту літературу, яка дійсно їм необхідна. Ми впевнені, що ця різноманітність сприятиме емоційному зціленню усім, хто цього потребує. Завдяки спілкуванню, книзі, музиці можна буде трохи розвантажитись і отримати душевну рівновагу».

Також вона зауважила, що в умовах повномасштабної війни надважливо залучати саме грантові кошти на впровадження проєктів.

«Сьогодні наша країна бореться з агресором і тому важливо саме знаходити грантові кошти на впровадження проєктів, адже бюджетні кошти нам є куди спрямувати – на допомогу нашим Захисникам та Захисницям», – підкреслює Олена Заквацька.

Відтак, Вінницька міська централізована бібліотечна система працює над тим, щоб зробити проєкт «Книжковий релакс: психологічна підтримка та бібліотерапія» успішним та ефективним для нашої спільноти.

«Запрошуємо всіх мешканців приєднатися до проєкту, де книги стають лікарями для душі та джерелом натхнення для усіх. Піщана анімація дає можливість для учасників виражати свої емоції та думки, за допомогою піску, створюючи власні унікальні анімації. А музикотерапія допомагає створити атмосферу релаксації та емоційного відновлення. Ці заняття сприяють творчому самовираженню та психологічному відпочинку», – каже Олена Заквацька.

Як зазначають організатори проєкту, щовівторка о 16:00 в приміщенні читацького залу Вінницької центральній міської бібліотеки імені Івана Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4) відбуватимуться психологічні тренінги та консультації.

А також за попередньої реєстрації проводитимуть безкоштовні заняття з піщаної анімації для цього потрібно заповнити відповідну форму за посиланням: http://surl.li/qujgq​

Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном – 097 575 82 48, а також на фейсбук сторінці «Вінницька центральна міська бібліотека імені І.Бевза»Переглядів: 461
Поширень: 0